Dešimt balų. Kodėl ateities profesija vadinama inžinerija nepritraukia stojančiųjų

Dešimt balų

2021.07.15 16:30

Dešimt balų. Kodėl ateities profesija vadinama inžinerija nepritraukia stojančiųjų

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Nuo 2015 m. kasmet apie 2,5-3 karto mažėja jaunuolių, besirenkančių inžinerines ir technologines studijas skaičius. Be to šių krypčių studijose nubyra apie 50–60 proc. visų įstojusiųjų. Ypač ženklus nubyrėjimas pirmaisiais studijų metais, mat IT, fizikos, chemijos paskutinėse gimazinėse klasėse nesimokę, o matematikos tik B lygių besimokę jaunuoliai nepajėgia studijuoti.

Kas atgraso moksleivius nuo fizikos, chemijos, IT ar matematikos mokymosi pagilintu lygiu? Ir kodėl jaunuoliai negirdi, kad STEM mokslai garantuoja saugią ateitį bei vangiai renkasi studijuoti vadinamas ateities profesijas?

LRT radijo švietimo laidoje dalyvauja: Vilnius tech universiteto prorektorius dr. Romualdas Kliukas, Kūrybiškumo ir inovacijų centro „Linkmenų fabrikas“ direktoriaus pavaduotoja dr. Lina Pečiūrė, platformos „Ateities inžinerija“ koordinatorius dr. Henrikas Mykolaitis.

Ved. Jonė Kučinskaitė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Gilūs pokalbiai su švietimo profesionalais, ekpertais, mokytojais šviesuoliais, karjeros konsultantais, daug pasiekusiais mokiniais bei studentais, ar su tėvais, kuriems pavyko uždegti ugnį savo vaikų akyse ir širdyse, taip pat analitiniai vertinimai, netikėti tyrimai ir statistiniai pjūviai padės giliau suvokti švietimo sistemą. Laida transliuojama ketvirtadieniais 16.30 val.

Kiti laidos epizodai

Dešimt balų

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.