Ryto garsai. Ką derėtų žinoti apie revakcinavimą?

Ryto garsai

2021.07.14 06:30

Ryto garsai. Ką derėtų žinoti apie revakcinavimą?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Naujame Paupio rajone Vilniuje duris atvėręs knygynas „Tylos“ skaitytojams siūlo ne tik įkvepiančias, auginančias knygas, bet ir kviečia drauge Paupio rajone kurti kultūrinį šurmulį. Į knygyną „Tylos“ buvo užsukusi Agnė Šimkūnaitė.

Nuo 6 000 iki 15 000 dolerių – tai kelionės iki Lietuvos sienos kaina, kurią nurodo LRT bendradarbių Irake kalbinti migrantų vedliai. Šie žada, kad pasiekus Lietuvą nebus problemų skristi į kitas Bendrijos šalis. LRT Tyrimų skyriaus duomenimis, Aliaksandro Lukašenkos režimas uždirba ne tik iš migrantų vizų, apgyvendinimo Minsko viešbučiuose, pervežimo, bet ir Irako turizmo agentūrų surenkamų užstatų. Toks užstatas vienam Irako piliečiui, norinčiam skristi į Baltarusiją, neoficialiais duomenimis, kainuoja 3000 dolerių ir lieka režimo kišenėje, jei asmuo negrįžta į Iraką. Apie visą migrantų kelią nuo Bagdado iki Pabradės pasakoja Jurgita Čeponytė.

Sveikatos apsaugos įstaigos perka Rusijoje sukurtą programinę įrangą, kai ekspertai ir politikai rekomenduoja vengti tai daryti dėl saugumo. Viena tokių – Panevėžio miesto greitosios medicinos pagalbos stotis, kuri įsigijo Rusijos kompanijos pagamintą įrangą. Politikai žada inicijuoti papildomas įstatymų pataisas, draudžiančias tokius sandorius. Tema domėjosi Marius Jokūbaitis.

Vyriausybė ketina svarstyti privalomą testavimą nepasiskiepijusiems ir Covid – 19 nepersirgusiems paslaugų, viešojo sektoriaus darbuotojams, vairuotojams. Siūlymą komentuoja: Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos vadovė Inga Ruginienė ir Viešbučių ir restoranų asociacijos vadovė Evalda Šiškauskienė.

Užsienio naujienų apžvalga. Ieva Balsiūnaitė.

Jau pats metas išsamiai kalbėti apie revakcinaciją? Kol kas nėra konkretaus plano, kaip turėtų būti vykdoma revakcinacija. Santaros klinikų Hematologijos, onkologijos ir transfuziologijos centro direktorius Laimonas Griškevičiaus bei premjerės patarėja Živilė Gudlevičienė.

Apsisprendimo metas daugiau nei milijonui buitiinių elektros vartotojų. Vakar visiems jiems pradėti siųsti laiškai apie artėjantį tiekėjo pasirinkimą. Tik vieniems tai privaloma šiemet, kitiems - kitąmet. Todėl daliai gyventojų laiškai - staigmena. Studijoje – Irma Janauskaitė ir Energetikos viceministrė Inga Žilienė.

Seimo pozicija. Studijoje – Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Nacionalinė ekspedicija 2021. Iš ekspedicijos Edvardas Kubilius.

Savaitės komentaras. Autorė–apžvalgininkė, LRT Tyrimų skyriaus vadovė Indrė Makaraitytė.

Ved. Rūta Kupetytė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
logo

„Ryto garsai“ – populiariausia LRT RADIJO informacinė programa. Laidoje skamba aktualiausia informacija, orai, spaudos apžvalga, politinės, socialinės, verslo bei kultūros naujienos, ekspertų komentarai, naujienų tarnybos žurnalistų parengti reportažai. Laida transliuojama darbo dienomis nuo 06.30 val., šeštadieniais ir sekmadieniais nuo 07.30 val.

Kiti laidos epizodai

Ryto garsai

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.