Lietuvos diena. Premjerė neatmeta galimybių, kad dėl didelio migrantų antplūdžio Lietuva nebus pajėgi užtikrinti jų teisių

Lietuvos diena

2021.07.13 13:05

Lietuvos diena. Premjerė neatmeta galimybių, kad dėl didelio migrantų antplūdžio Lietuva nebus pajėgi užtikrinti jų teisių

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Premjerė sako, kad neteisėta migracija per Baltarusiją artėjant karinėms pratyboms „Zapad“ kelia grėsmę Lietuvos nacionaliniam saugumui. Kalbėdama neeilinės Seimo sesijos metu Ingrida Šimonytė teigė, kad šiemet į Lietuvą patekę per tūkstantį 700-us neteisėtų migrantų nėra tas skaičius žmonių, dėl kurio sudrebėtų valstybės pamatai, tačiau ji pabrėžė, kad problema yra susijusi su migracijos tendencija ir dinamika.

Seimas neeilinėje sesijoje po pateikimo pritarė Užsieniečių teisinės padėties įstatymo pataisoms. Jas pristačiusi Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė sako, kad yra siūloma numatyti, kad valstybėje išaugus migracijos srautui ir įvedus ekstremaliąją situaciją, būtų galima apriboti tam tikras prieglobsčio prašytojų teises.

Seimo nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Laurynas Kasčiūnas pristatė Seimui rezoliucijos projektą" Dėl hibridinės agresijos atrėmimo ".

Valstybės kontrolė konstatuoja, kad studijų kokybė aukštosiose mokyklose turėtų būti užtikrinama kryptingiau, tobulintinas studijų programų rengimas ir vykdymas. Kaip rašoma naujausioje audito ataskaitoje, daugiau dėmesio reikėtų skirti studijų tarptautiškumui. Išsamiau - Valstybės kontrolės vyriausioji valstybės auditorė Kristina Česaitienė ir Švietimo tarybos pirmininkė, Vilniaus universiteto profesorė Saulė Mačiukaitė-Žvinienė.

Susisiekimo ministras sako, kad planuojant baigiamą 5-ių milijonų eurų vertės požeminį pravažiavimą, esantį magistralėje Vilnius–Kaunas ties Strošiūnais, galėjo būti pažeisti įstatymai. Marius Skuodis pristatė teisėsaugai perduotas ministerijos auditorių išvadas, kurios rodo, kad 2017-ais metais suplanuota nedidelė požeminė perėja ir pravažiavimas dėl galimai nepagrįstų sprendimų per porą metų išaugo į didelį infrastruktūros objektą. Todėl ministras kreipėsi į Generalinę prokuratūrą.

Europoje plintant delta koronaviruso atmainai, bendrijos šalys skelbia apie griežtinamus ribojimus ir naujas priemones vakcinacijos tempams padidinti. Išsamiau pasakoja Ieva Balsiūnaitė. Komentuoja Pasaulio sveikatos organizacijos specialusis pasiuntinys Europai Vytenis Andriukaitis.

Kitą savaitę Tokijuje prasidėsiančiose olimpinėse žaidynėse dalyvaUs daugiau kaip 11 tūkstančių sportininkų iš 206-ių šalių, tačiau dalyje Japonijos miestų rungtynės vyks be žiūrovų. Siekiant sumažinti riziką virusui plisti, sportininkai kasdien privalės testuotis, negalės išeiti iš olimpinio kaimelio ir kontaktuoti su kitų rinktiinių atstovais. Apie pasirengimą Tokijo žaidynėms ir sirgalių lūkesčius pasakoja Rūtos Nikitinaitės kalbinti LRT Radijo bendradarbiai.

Nemokama draugystės, bendravimo telefonu ir pagalbos linija garbaus amžiaus žmonėms "Sidabrinė linija" skelbia, kad bendras prakalbėtų minučių skaičius pasiekė du milijonus. Pasak šios linijos atstovų, su kiekvienu mėnesiu skambinančių senjorų daugėja. Šiuo metu „Sidabrinės linijos“ paslaugomis jau naudojasi daugiau kaip 4 300 senolių. Fondo vadovas ir steigėjas Marius Čiuželis.

Ved. Paulius Šironas

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
logo

Tai LRT RADIJO dienos informacinė laida, kurioje akualiausių dienos naujienų, įvykių aptarimas, komentarai. Laidoje įvairiomis temomis kalbinami politikai, valdžios atstovai, politologai. Žurnalistai iš įvairiausių įvykių rengia reportažus, pačiomis akutaliausiomis temomis, dėmesys užsienio naujienoms, sporto pranešimai. „Lietuvos diena“ į įvykius reaguoja greitai, dažnai juos nušviedama tiesioginėmis transliacijomis iš įvykio vietos. Laida transliuojama kasdien 13.05 val.

Kiti laidos epizodai

Lietuvos diena

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.