Tarp praeities ir ateities. Apie emocijas, moralinį šleikštulį ir mūsų santykį su pasauliu. Pokalbis su filosofu Tomu Šinkūnu

Tarp praeities ir ateities. Apie emocijas, moralinį šleikštulį ir mūsų santykį su pasauliu. Pokalbis su filosofu Tomu Šinkūnu

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Emocijos yra svarbi, bet mažai apmąstyta mūsų gyvenimo dalis. Kokių įžvalgų apie emocijas galima pasisemti iš filosofų? Kuo skiriasi filosofinis ir mokslinis požiūris į emocijas? Koks yra proto ir emocijų santykis?

Šiuo metu visuomenėje stebime negatyvių emocijų suintensyvėjimą, jas ženkliai sustiprino pandemija ir karantinas. Galbūt politikoje ir viešajame gyvenime reikėtų mažiau emocijų? O gal neigiamas emocijas įmanoma paversti teigiamomis? Kuo reikšmingas moralinis šleikštulys ir kaip jis veikia kai kurių žmonių požiūrį į Kitą ir mažumas? Ar įmanoma, kad neigiamos emocijos turėtų teigiamų pasekmių moraliniame ir politiniame gyvenime?

Apie tai – pokalbis su filosofu, leidyklos „Phi“ vadovu, Vytauto Didžiojo universiteto doktorantu Tomu Šinkūnu.

Ved. Simas Čelutka

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Ši pokalbių laida – tai bandymas į dabarties aktualijas pažvelgti iš politinės filosofijos ir idėjų istorijos perspektyvos. Nūdienos iššūkius gvildename ne vien su profesionaliais filosofais, bet įvairių sričių ekspertais, nes filosofiniai klausimai kyla kasdien ir visur, ne vien filosofų „dramblio kaulo bokšte“. Laidos pavadinimas – „Tarp praeities ir ateities“ – nurodo į metaforą, kurią naudojo Hannah Arendt, viena garsiausių XX a. mąstytojų. Gyvename laikotarpiu, kai su nerimu žvelgiame į ateitį ir bandome iš praeities semtis vertingų pamokų bei moralinių orientyrų. Laida transliuojama penktadienais 15.05 val.

Kiti laidos epizodai

Homo cultus. Tarp praeities ir ateities

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.