Ryto garsai. Savivaldybių pagalba sprendžiant neteisėtos migracijos keliamas problemas

Ryto garsai

2021.07.07 06:30

Ryto garsai. Savivaldybių pagalba sprendžiant neteisėtos migracijos keliamas problemas

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Klaipėdos gyventojai ir vėl priversti kentėti į jų namus iš lauko sklindančius nemalonius kvapus. Nors problema egzistuoja jau ne vienerius metus, jokioms atsakingoms institucijoms jos išspręsti nepavyksta.

Užkoduotą industrinę Lentvario praeitį parodoje „Raktas, bokštas ir karūnos“ pristato šiuolaikinio meno kuratorių duetas „Lokomotif“ – Milda Dainovskytė ir Laurynas Skeisgiela. Jų surengtoje ir po miestą išbarstytoje ekspozicijoje atsiskleidžia laiko pėdsakų kupina Lentvario kelionė laiku. Į parodą „Raktas, bokštas ir karūnos“ užsuko kolegė Karina Metrikytė. .

Rezerve guli dešimtys tūkstančių nepanaudotų vakcinų nuo COVID-19. Koks jų likimas, ar bus perleidžiamos kitai šaliai, ar naikinamos, ar jas išgelbės spartinama vakcinacija? Atsako sveikatos apsaugos ministro patarėja Justina Aleksaitė.

Ukrainos prezidento V. Zelenskio vizitas. Ukrainos ekspertas, politologas Alvydas Medalinskas.

Užsienio naujienų apžvalga. Lukas Kivita.

Lietuvos muziejų asociacija kreipėsi į kultūros ir vidaus reikalų ministrus dėl istorinių ir senovinių ginklų deaktyvavimo termino pratęsimo. 2019 metais Lietuvoje priimta Ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymo pataisa numato, kad net tie ginklai, kurie yra pripažinti visiškai netinkami šaudyti, turi būti įregistruoti, ir tai reikia padaryti iki šių metų rugsėjo mėnesio.

Mūsų pašnekovai: Lietuvos muziejų asociacijos valdybos pirmininkas, Šiaulių „Aušros“ muziejaus direktorius, Mažosios Lietuvos istorijos muziejus direktorius, humanitarinių mokslų daktaras Jonas Genys,

Policijos departamento prie VRM Komunikacijos skyriaus vedėjas Ramūnas Matonis.

Verslo laikas. Irma Janauskaitė apie degalų kainas.

Lietuvos savivaldybių asociacija rengia skubų nuotolinį išplėstinį LSA valdybos posėdį dėl Valstybės lygio ekstremalios situacijos, augant nelegaliai migracijai, ir savivaldybių indėlio sprendžiant šią problemą. Ryto garsuose – išskirtinis savivaldybių asociacijos prezidento Mindaugo Sinkevičiaus interviu.

Sporto naujienos. Studijoje Marius Andrijauskas

LRT RADIJAS tęsia projektą „LRT ieško sprendimų“. Šiandien aiškinamės, kodėl Lietuvoje politinį prieglobstį gavę pabėgėliai sunkiai integruojasi į darbo rinką, ką sako juos įdarbinę verslininkai ir kodėl jie siūlo iš Baltarusijos nelegaliai atėjusiems migrantams suteikti prieglobstį bei leisti dirbti. Tema domėjosi Marius Jokūbaitis.

Savaitės komentaras. Autorius – apžvalgininkas Rimvydas Valatka.

Ved. Rūta Kupetytė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

„Ryto garsai“ – populiariausia LRT RADIJO informacinė programa. Laidoje skamba aktualiausia informacija, orai, spaudos apžvalga, politinės, socialinės, verslo bei kultūros naujienos, ekspertų komentarai, naujienų tarnybos žurnalistų parengti reportažai. Laida transliuojama darbo dienomis nuo 06.30 val., šeštadieniais ir sekmadieniais nuo 07.30 val.

Kiti laidos epizodai

Ryto garsai

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.