10–12. Knyga apie Nelly Paltinienę

10–12

2021.07.05 10:05

10–12. Knyga apie Nelly Paltinienę

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Pokalbis su LRT radijo bendradarbiu Lenkijoje Laurynu Vaičiūnu apie tai, ką rašo Lenkijos žiniasklaida.

LRT radijas pristato naują tiklalaidę „Nepasėdos”. Lietuva – visada variantas A atostogoms. Tinklalaidė „Nepasėdos“ skiriama Lietuvos fanams visame pasaulyje, nenusėdintiems ir nesiliaujantiems ieškoti naujų patirčių, istorijų, kelionių apetitą žadinančių vietų. Taip pat tiems, kurie įgyvendina nerealias turizmo idėjas ir dairosi naujų įkvėpimų. Svarbiausia „Nepasėdų“ paslaptis - keliauti ragaujant akimis, širdimi, liežuviu ir atradimais dalintis su kitais. Keliauti po Lietuvą madinga, saugu ir sveika namuose!

„Neskubėk rašyti, tada ir aš neskubėsiu mirti“, – taip scenos legenda Nelly Paltinienė kalbėjo knygą apie ją rašančiai žurnalistei Irmai Laužikaitei. Tačiau atlikėja taip pat norėjo, kad knyga pasirodytų jau po jos mirties. Kaip vyko pokalbiai su Nelly Paltiniene, kas jai labiausiai įstrigo iš daugiau nei šešiasdešimties metų atiduotų scenai, kodėl atlikėja nenoriai kalba apie savo vaikystę?

Sukanka lygiai 25-eri metai, kai Edinburgo universitete Roslino institute pirmąkart sėkmingai klonuotas žinduolis – avis Doli. Mokslininkai teigia, kad ši sensacija pastaraisiais dešimtmečiais nulėmė daugybę reikšmingų tyrimų, o kai kurie klonavime išbandyti metodai dabar sėkmingai taikomi gydant Parkinsono ligą. Vis dėlto, panašūs eksperimentai toliau skatina diskusijas apie gyvūnų gerovę ir kelia etinius klausimus. Kokia avelės Doli klonavimo reikšmė šiandien, pasakoja Edinburgo universiteto regeneracinės medicinos centro grupės lyderis Tilo Kunatas. Jį kalbina Karolina Panto.

Ved. Rūta Kupetytė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
logo

LRT RADIJO priešpietyje vedėjai neria į svarbias ir netikėtas temas. Istorijos, socialiniai eksperimentai, apžvalgos, pokalbiai ir Tavo kaimynystės ir namų, tai dvi kas dieną vis kitokios valandos. Laida transliuojama darbo dienomis 10.05 val.

Kiti laidos epizodai

10–12

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.