Atrask Lietuvą. Ignalinos kraštas kviečia taškytis pursluose

Atrask Lietuvą

2021.07.03 15:05

Atrask Lietuvą. Ignalinos kraštas kviečia taškytis pursluose

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

„Pagaliau Ignalinoje atskyrėme kultūrą nuo sporto“, – džiaugiasi Ignalinos rajono savivaldybės meras Justas Rasikas.

„Ignalinoje sniegas iškrenta anksčiausiai ir laikosi ilgiausiai. Kai Lietuvoje pradeda žydėti gėlės, Ignalinoje dar galima slidinėti“, – pastebi Ignalinos rajono turizmo ir informacijos centro direktorė Marija Garejeva.

Šį vasaros sezoną verslas susivienijo su vietos gyventojais ir siūlo įvairiausių pramogų, nemokamų edukacijų. Aukštaitijos verslo centre Palūšėje įsikūrė „Žvejo krantas“. Vaidotas Petronis.

Ignalinai švenčia 155-ąjį gimtadienį. Susipažinti su Ignalinos krašto istorija kviečia Ignalinos krašto muziejaus direktorė Renata Veličkienė.

Senovinės bitininkystė muziejus Stripeikių kaime siūlo edukacijas ir ramų poilsį tarp bičių. Direktorė Danutė Indrašienė.

Kodėl Palūšės bažnyčia traukia lankytojus? Klierikas Robertas Baranovskij ir zakristijonas Paulius Urbonas žino atsakymą.

Palūšėje atsirado nauji skandinaviško tipo nameliai, atidaromas restoranas, Palūšės valtinėje vyksta renginiai. „Palūšės kopa“ – renginių organizatoriaus ir muzikanto Algirdo Barniškio-Blėkos sumanymas.

Ar galima gyventi prie ežerų ir negalvoti apie vandens pramogas. Jaunieji verslininkai Jonas Klimontas ir Karolina Vaitkevičiūtė gerai supranta, ko vasarą reikia poilsiautojams. Taip radosi „Pramogų epidemija“.

Fernandas Juchnevičius mokytojauja, o vasaras leidžia Ignalinos paplūdimyje prie Gavio ežero: „Atsibodo picos, burgeriai, kebabai“, – sako badmintono treneris, įkūręs „Ferdžio blyninę“.

Ceikinių kaimas – tikras atradimas. Kultūros centre Laima Mikalkienė ir Ema Trapikienė moko lieti žvakes ir rišti lėlytes.

Ved. Jolanta Jurkūnienė

-

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
logo

Pažinę Europą ir apkeliavę egzotiškus kraštus lietuviai ima atsigręžti į protėvių sukurtas vertybes ir jas naujai atranda. Po Lietuvą keliaukime kartu su laida „Atrask Lietuvą“. Laida transliuojama šeštadieniais 15.05 val.

Kiti laidos epizodai

Atrask Lietuvą

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.