LRT RADIJO ringas. Ar Vytautui Landsbergiui reikia suteikti valstybės vadovo statusą?

LRT Radijo ringas

2021.07.02 09:05

LRT RADIJO ringas. Ar Vytautui Landsbergiui reikia suteikti valstybės vadovo statusą?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Paskutinį pavasario sesijos posėdį Seimas nutarė toliau svarstyti Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos Pirmininko teisinio statuso įstatymą, kuriuo Vytautui Landsbergiui būtų suteiktas valstybės vadovo statusas. Jau pateikimo stadijoje dėl šio projekto Seime buvo gausu aistrų. Projekto teikėjai sako, kad per ilgai ignoruojamas faktas, jog Vytautas Landsbergis buvo valstybės vadovas, o opozicijai nepatinka ir pats projektas, ir jo teikimo aplinkybės.

Ar reikia Vytautui Landsbergiui suteikti valstybės vadovo statusą, diskutuoja buvęs Konstitucinio Teismo pirmininkas Dainius Žalimas ir teisininkas, advokatas Dominykas Vanhara, Seimo nariai socialdemokratas Algirdas Sysas ir konservatorė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė. Argumentus vertins Konstitucijos kūrėjas, profesorius Vytautas Sinkevičius.

Ved. Liepa Želnienė ir Marius Jokūbaitis

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Laidoje „LRT radijo ringas“ atskleidžiamos aktualios visuomenei temos diskutuojant su kelių skirtingų pozicijų atstovais. Laidoje trimis etapais, ringo principu atskleidžiamos pašnekovų priešingos nuomonės. Oponentai per valandą trunkančią diskusiją atskleidžia savo argumentus, atsako į visuomenei kylančius klausimus, o laidos pabaigoje ekspertas pateikia įžvalgas, kurios pusės atstovų argumentai jam atrodo svaresni ir kodėl. Laidoje klausytojai galės išgirsti skirtingas visuomenės nuomones pateikta laidos tema, jų klausimus.

Kiti laidos epizodai

LRT Radijo ringas

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.