Ryto allegro. Ar LGBT+ bendruomenės problemas akcentuojantis menas paveikia visuomenę?

Ryto allegro

2021.07.02 07:05

Ryto allegro. Ar LGBT+ bendruomenės problemas akcentuojantis menas paveikia visuomenę?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Kultūros puslapių spaudoje apžvalga.

„4 milijonai“: Kalifornijoje, San Franciske gyvenantis kompozitorius ir biochemikas Albertas Navickas. Jis – kūrėjas, įvertintas „Auksiniu scenos kryžiumi“, tačiau ir mokslininkas, pandemijos metu prisidėjęs prie COVID'19 tyrimų.

Po metų pertraukos sugrįžta akcija „Muziejų naktis Lietuvoje“.

Eglės Baliutavičiūtės naujų knygų apžvalga.

Prasideda vienas iš didžiųjų „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ renginių – pilotinis jaunimo festivalis „Per_kūnija“, siekiantis tyrinėti identiteto, psichologinės gerovės, tvarumo ir kitas jaunimo auditorijai aktualias temas.

Birželį, „Pride“ mėnesį, visame pasaulyje rengti specialūs, apie LGBT+ bendruomenę, „queer“ ir kt. Temas atliepiantys menininkų projektai bei pasirodymai. Kokį poveikį turi toks menas? Ar jis gali pasiekti ir paveikti kritiškai prieš tokią tematiką ar net pačią LGBT+ bendruomenę nusiteikusią publiką?

Šį mėnesį sukanka 25-eri metai nuo tada, kai Edinburgo universitete Roslino institute pirmąkart sėkmingai klonuotas žinduolis – avis Doli. Kokia avelės Doli klonavimo reikšmė šiandien?

Latvijoje prasidėjo tarptautinis džiazo festivalis „Rīgas Ritmi“. Kuo skiriasi šio festivalio požiūris į džiazą ir kaip ten atsiskleis Lietuva, pasakoja Rygoje viešinti kolegė Laima Slepkovaitė.

Ved. Indrė Kaminckaitė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Muzikinis kultūros žurnalas, kiekvieną darbo dienos rytą supažindina su kultūros įvykiais, kritikų vertinimais, literatūros, kino, muzikos naujienomis, reiškiniais, kurie atsiduria ir už tradicinio kultūros lauko ribų. Laida transliuojama kiekvieną darbo dieną nuo 07.00 val.

Kiti laidos epizodai

Ryto allegro

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.