60 minučių. Karantinas baigėsi, tačiau kavinėse ir renginiuose lieka atstumų, kaukių reikalavimai

60 minučių

2021.07.01 17:05

60 minučių. Karantinas baigėsi, tačiau kavinėse ir renginiuose lieka atstumų, kaukių reikalavimai

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Lietuvoje baigiasi daugiau kaip pusę metų trukęs karantinas, atsisakoma didelės dalies ribojimų, tačiau išlieka reikalavimai dėvėti veido kaukes uždarose erdvėse, lieka kai kurios galimybių paso privilegijos.

Su karantino režimo nutraukimu baigiasi ir kai kurių finansinių pagalbos priemonių galiojimas. Nebeteikiamos subsidijos labiausiai nukentėjusioms įmonėms, kurių apyvarta kirto daugiau nei 50 procentų, nebelieka ir turgavietės mokesčio kompensacijų. Dirbantys savarankiškai nebegaus 260 eurų paramos.

Visoje Europos Sąjungoje pradėjo galioti skaitmeninio COVID pažymėjimo sistema, palengvinanti keliones po bendrijos šalis pasiskiepijusiems arba persirgusiems asmenims. Toks pažymėjimas – specialus QR kodas, leidžia keliauti be testavimosi ir saviizoliacijos reikalavimo. Kiek sėkmingai ir vieningai ši sistema galios?

Seimo žmogaus teisių komiteto darbotvarkę aptarė prezidentūros komanda ir parlamento komitetas.

Vilniaus universitetas tęsia „Atminties diplomų“ teikimą. Jie teikiami žmonėms, kurie dėl totalitarinių režimų po 1940 metų birželio 15 dienos buvo pašalinti iš Vilniaus universiteto.

Ved. Vaida Zakarkienė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Svarbiausi įvykiai ir pagrindinės Lietuvos bei užsienio aktualijos. Jei nesuspėjote sekti įvykių, viską pasivysite per 60 minučių. Visos dienos įvykių mozaika su pranešimais iš įvykių vietos, LRT radijo žurnalistų pasakojimais ir savo sričių profesionalų komentarais. Aiškiai, patikimai, koncentruotai. Kiekvieną darbo dieną 17.05 val.

Kiti laidos epizodai

60 minučių

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.