Homo cultus. Istoriko teritorija. Tiesiogiai iš Kėdainių

Homo cultus. Istoriko teritorija. Tiesiogiai iš Kėdainių

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Minint 110-ąsias Czesławo Miłoszo gimimo metines atsigręžiame į poeto kūrybinę biografiją, sklaidome jo tekstus ir kalbamės apie pastarųjų prasmę mūsų gyvenimams.

Cz. Miłoszas gyveno tokiame laike, kuomet Vidurio Rytų Europos visuomenei tiesiog gyvybiškai reikėjo neužsiskleidusios savyje, labai didelio reikšmingumo poezijos bei kitokio pobūdžio kūrybos.

Kiek ir kaip Cz.Miłoszo poezija bei kiti tekstai formavo Vidurio Rytų Europos visuomenės savivoką ir taip vadinamą kultūrinį kanoną XX a. II pusėje? Kiek Cz. Miłoszo biografija bei kita šio žmogaus kūryba, juose išsakytos idėjos yra svarbūs Lietuvos visuomenės tapatybei ir istorinei atminčiai šiandien?

Kaip Cz.Miłoszas gali mums padėti sugrįžti iš Ulro žemės, dvasios kančių krašto, šiandien?

Pokalbis su literatūrologu, poetu, eseistu dr. Mindaugu Kvietkausku.

Ved. Aurimas Švedas

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

“Istoriko teritorijoje” galima susitikti su išskirtinėmis asmenybėmis, kurios rašo, piešia, groja, filmuoja, kuruoja parodas ir tuo pačiu metu įdomiai mąsto apie XXI amžiaus žmogaus santykį su praeitimi, istorija ir atmintimi. Taigi, “Istoriko teritorija” bus erdve, kurioje kalbėsis ne vien tik mokslininkai, bet patys įvairiausi žmonės, kuriems rūpi esminiai klausimai. Laida transliuojama trečiadieniais 15.05 val.

Kiti laidos epizodai

Homo cultus. Istoriko teritorija

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.