Ryto allegro. Kino teatrai, muziejai ir galerijos atviri, koncertai ir spektakliai vyksta – tik kur lankytojai?

Ryto allegro

2021.06.30 07:05

Ryto allegro. Kino teatrai, muziejai ir galerijos atviri, koncertai ir spektakliai vyksta – tik kur lankytojai?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Naujausio žurnalo „Kinas“ apžvalga.

Užkoduotą industrinę Lentvario praeitį parodoje „Raktas, bokštas ir karūnos“ pristato šiuolaikinio meno kuratorių duetas „Lokomotif“ – Milda Dainovskytė ir Laurynas Skeisgiela. Pasakoja Karina Metrikytė.

Apie paauglių vartojamus keiksmažodžius, kada jų prireikia ir kokią vietą žodyne užima lietuviški keiksmažodžiai – Linos Smolskienės pokalbis su Lietuvių kalbos instituto Terminologijos centro vyresniąja centro darbuotoja dr. Aušra Rimkute-Ganusauskiene.

Ievos Buinevičiūtės pasakojimas apie Williamo Somerseto Maughamo „Dažytas vualis“ muziką, kuria ryškiausi praeito ir šio amžiaus Holivudo muzikos kūrėjai bandė atkurti Honkonge vykstančios dramos, meilės trikampio atmosferą, stengdamiesi panaudoti rytietiškos muzikos elementus arba atmesdami tokios kūrybos vakarietiškiems filmams klišes.

Liepos mėnesį pasibaigsiant karantinui, pagaliau atsivėrus kino teatrams ir muziejams bei galerijoms, kultūrinis gyvenimas, regis, turi vėl atgyti. Bet ar iš tiesų bilietai į koncertus iššluojami, o kino salės turi, kam rodyti filmus? Kaip elgtis kultūros sektoriaus atstovams, kurie kaip didžiausią problemą įvardija „nežinią“ ir prarastą kultūros vartotoją? Mintimis dalijasi Lietuvos muzikos verslo asociacijos valdybos pirmininkas Vaidas Stackevičius, festivalio „Kino pavasaris“ generalinis direktorius Algirdas Ramaška ir renginių industrijos asociacijos valdybos pirmininkas, festivalio MIDSUMMER FEST vadovas Valdas Petreikis.

Minime poeto, rašytojo, filosofo, Nobelio literatūros premijos laureato Česlovo Milošo 110-ąsias gimimo metines. Kaip pamatuoti šios iškilios asmenybės palikimą ir kokie ženklai gimtuosiuose Šeteniuose mena Milošo gyvenimą čia? Literatūrologas Mindaugas Kvietkauskas ir šeteniškė Roma Kožukauskienė.

Minint 110-ąsias Česlovo Milošo gimimo metines LRT RADIJO ir LRT KLASIKOS laidos rengia tiesiogines transliacijas iš Kėdainių senamiesčio ir Miłošo kultūros centro Šeteniuose. Pakeliui į Kėdainius – ir Marius Eidukonis.

Ved. Austėja Kuskienė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Muzikinis kultūros žurnalas, kiekvieną darbo dienos rytą supažindina su kultūros įvykiais, kritikų vertinimais, literatūros, kino, muzikos naujienomis, reiškiniais, kurie atsiduria ir už tradicinio kultūros lauko ribų. Laida transliuojama kiekvieną darbo dieną nuo 07.00 val.

Kiti laidos epizodai

Ryto allegro

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.