Ryto garsai. Kaip gyvensime atšaukus karantiną?

Ryto garsai

2021.06.29 06:30

Ryto garsai. Kaip gyvensime atšaukus karantiną?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Lietuvoje nuo ketvirtadienio atšaukiamas karantinas. Pokalbis su Sveikatos apsaugos ministru Arūnu Dulkiu.

Šiandien Lietuvos pasieniečių diena. Informacijos iš pasieniečių pastaraisiais metais girdime kaip niekada daug – įtempta situacija pasienyje su Baltarusija, karantino ribojimai. Pokalbis su su valstybės sienos apsaugos tarnybos vadu Rustamu Liubajevu.

Lietuvos ir Suomijos mokslininkai siekia išsiaiškinti, kokią įtaką genetiniai veiksniai daro susirgimui COVID19? Tyrimui ieškomi savanoriai.

Pasaulis imasi vis išradingesnių priemonių, kad paskatintų žmones skiepytis nuo COVD19-os, tarp jų ir loterijų. Panašios iniciatyvos imasi ir Lenkija, kuri ketina surengti nacionalinę loteriją, kurioje visiškai nuo COVID-19 paskiepyti žmonės galės laimėti iki milijono zlotų arba 220 tūkstančių eurų. Pasak pareigūnų, naujos loterijos tikslas – paskatinti žmonės, ypač tuos, kurie neapsisprendžia, ar skiepytis, registruotis vakcinai. Loteriją šį mėnesį rengė ir Marijampolė. Čia pasiskiepiję žmonės galėjo laimėti elektrinį paspirtuką, skrydį karšto oro balionu, ar apžvalginį skrydį lėktuvu.

Vilniečiai pastebi, kad išsikviesti pavežėjus ar taksi tapo ne tik sudėtingiau, bet ir gerokai brangiau – kartais net dvigubai. Keleivių vežėjai tikina, kad bazinės kainos nekinta, o mokėti tenka daugiau, kai vienu metu taksi ar pavežėjo ieško daug žmonių. Pavežėjų atstovas sako, kad vairuotojų nesumažėjo, o klientų padaugėjo.

Jau antrus metus iš eilės Vilniaus miesto savivaldybė, tam tikrose miesto erdvėse taikys tvarų šienavimo metodą, kai nešienaujant visų žolynų atkuriamos natūralios pievos ir siekiama palaikyti bioįvairovę. Vis dėlto, nors, pasak specialistų, toks metodas labai naudingas gamtai, žmonėms kyla klausimas, ar dėl to mieste neatsiras daugiau erkių.

Ved. Rūta Kupetytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

„Ryto garsai“ – populiariausia LRT RADIJO informacinė programa. Laidoje skamba aktualiausia informacija, orai, spaudos apžvalga, politinės, socialinės, verslo bei kultūros naujienos, ekspertų komentarai, naujienų tarnybos žurnalistų parengti reportažai. Laida transliuojama darbo dienomis nuo 06.30 val., šeštadieniais ir sekmadieniais nuo 07.30 val.

Kiti laidos epizodai

Ryto garsai

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.