Pakeliui su vasara. Trimitininkas Linas Rupšlaukis – savo kūrybiniuose baruose glaudžiai sieja muziką ir filosofiją

Pakeliui su vasara

2021.06.28 16:05

Pakeliui su vasara. Trimitininkas Linas Rupšlaukis – savo kūrybiniuose baruose glaudžiai sieja muziką ir filosofiją

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Pianistė, viešosios įstaigos „Klasika LT“ įkūrėja ir vadovė Aleksandra Žvirblytė kviečia viltingai nusiteikusią, išsiilgusią klasikinės muzikos publiką į Palangą, kur liepos 4-14 dienomis vyks Taprtautinis M. K. Čiurlionio muzikos festivalis, siūlantis ir išskirtinių, specialiai šiam renginiui sukurtų opusų.

Česlovo Burbos pasakojimas apie Liepos 4-11 dienomis Plungės rajone esančiuose Kuliuose vyksiantį Sofijos Kymantaitės-Čiurlionienės vardu pavadintą kultūros ir meno festivalį. Penktą kartą rengiamas Sofijos festivalis tęsia šios asmenybės, Kuliuose praleidusios svarbų savo gyvenimo etapą, veiklos idėjas – skleisti meno ir švietimo aurą, „užkrėsti“ kultūra.

Pirmąją valandą baigsime rubrika „Keturi milijonai“. Indrės Kaminckaitės pokalbis su Šiaurės Bavarijoje gyvenančia fotografe Jurga Graf. Šiuo metu nedideliame kaime gyvenanti Jurga iškeitė komercinę fotografiją į meninę ir vokiečius „pratina“ prie lietuviško skonio.

Rubrikoje „Be kaukių“ laukia pokalbis su trimitininku, kompozitoriumi Lietuvos muzikos ir teatro akademijos lektoriumi Linu Rupšlaukiu, kuris savo kūrybiniuose baruose glaudžiai sieja muziką ir filosofiją: „Filosofija neprasidės be kritinio mąstymo, kuris sąveikauja muzikoje ją apmąstant ir kuriant“.

Ved. Ieva Buinevičiūtė ir Gerūta Griniūtė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.

Kiti laidos epizodai

Pakeliui su vasara

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.