Paslėptų lobių grojaraštis. Apie moteris kūrėjas – su Marta Finkelštein. Kirstine Lindemann ir Rosalie Hirs kūriniai

Paslėptų lobių grojaraštis. Apie moteris kūrėjas – su Marta Finkelštein. Kirstine Lindemann ir Rosalie Hirs kūriniai

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Antrajame „Paslėptų lobių grojaraščio“ epizode - pokalbis su pianiste, ansamblio „Synaesthesis“ vadove Marta Finkelštein, inicijavusia projektą „Nymphology“, kurio metu buvo kalbama apie moteris kūrėjas ir jų raišką šiuolaikinės kultūros lauke. Kodėl šiandien dar reikia apie tai kalbėti? Kurio kūrinio, esą, moteris fortepijonu skambinti negali? Ir kokie yra pozityvūs lauko pokyčiai?

Kartu su Marta klausėmės ir aptarėme danų kompozitorės Kirstines Lindemann kūrinį „Further and Back“ ir Nyderlandų kompozitorės ir poetės Rosalie Hirs kompoziciją „Roseherte“

Ved. Rasa Murauskaitė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
logo

„Paslėptų lobių grojaraščio“ laidų metu ne tik klausysimės įdomiausios pastarųjų septynių dešimtmečių kompozitorių muzikos, bet ir bendrausime su muzikais, kitų meno, mokslo sričių atstovais, visuomenininkais, analizuodami moterų kūrėjų temą įvairiausiais rakursais. Kada įvyko lietuvių kompozitorių proveržis? O kada pasaulio šiuolaikinės muzikos scenoje moterims buvo suteikta derama vieta? Ar gajūs su moterimis kūrėjomis susiję stereotipai kine, teatre, viešajame gyvenime?

Kiti laidos epizodai

Paslėptų lobių grojaraštis

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.