Ryto garsai. Kas žinotina apie nuo liepos 1 d, visoje Europos Sąjungoje įsigaliosiantį vieningą ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą?

Ryto garsai

2021.06.28 06:30

Ryto garsai. Kas žinotina apie nuo liepos 1 d, visoje Europos Sąjungoje įsigaliosiantį vieningą ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Profilaktiškai vaikų sveikatą pradėję tikrinti medikai pastebi, kad po nuotolinio mokymosi daliai suprastėjo rega, sukrypo stuburai, padaugėjo vaikų turinčių antsvorį. Vaikų medicininių pažymų galiojimas pernai buvo pratęstas iki metų pabaigos. Šiemet tokios tokios tvarkos nebus, kadangi padaugėjo vaikų su uždelstomis ligomis. Plačiau Edita Vitė.

Per pandemiją žmonės išmoko derinti darbą ir poilsį, sako specialistai. Pastebima, jog vasarą vis daugiau darbuotojų dirba nuotoliniu būdu, o tam renkasi ne namus, bet pajūrį. Plačiau pasakoja Paulius Selezniovas iš Klaipėdos.

Europos Sąjungos Skaitmeninis COVID pažymėjimas palengvins saugų ir laisvą piliečių judėjimą ES. Visose ES valstybėse narėse jis bus prieinamas nuo 2021 m. liepos 1 d. Kaip jį gauti, kam jis bus išduodamas, kaip jis bus naudojamas,- komentuos Sveikatos apsaugos ministro patarėja Asta Riukienė.

Savaitės orai. Meteorologas Silvestras Dikčius.

Užsienio įvykių apžvalga. Ieva Balsiūnaitė.

Kokių džiaugsmų bei rūpesčių sukėlė ilgasis savaitgalis. Pokalbis. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento situacijų koordinavimo skyriaus vyriausiasis specialistas Dainius Vedrickas bei Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos tarnybos viršininkas Mindaugas Džermeika.

Verslo laikas. Darius Matas.

Kraujo centrams drastiškai trūksta visų grupių kraujo. Santaros klinikų Kraujo centro vadovė, gydytoja hematologė Lina Kryžauskaitė ir Nacionalinio kraujo centro vadovas Daumantas Gutauskas.

Sporto pranešimai.Marius Andrijauskas.

Gyvūnų daugintojai iš trečiųjų šalių vis aktyviau skverbiausi į Europos sąjungos šalis. Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba iš Europos Komisijos gavo informaciją apie galimai nelegalią šuniukų prekybą iš Serbijos ir yra fiksuoti net keli atvejai, kai iš trečiųjų šalių buvo bandoma įvežti nelegaliai parduotus gyvūnus augintinius. Mėginimas neteisėtai įvežti augintinius iš Serbijos užfiksuotas ir Lietuvoje. Su gyvūnų globėjais ir kontrolę vykdančiais specialistai bendravo žurnalistė Edita Vitė.

Savaitės komentaras. Autorė – organizacijos „Gelbėkit vaikus“ generalinė direktorė Rasa Dičpetrienė.

Ved. Edvardas Kubilius

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

„Ryto garsai“ – populiariausia LRT RADIJO informacinė programa. Laidoje skamba aktualiausia informacija, orai, spaudos apžvalga, politinės, socialinės, verslo bei kultūros naujienos, ekspertų komentarai, naujienų tarnybos žurnalistų parengti reportažai. Laida transliuojama darbo dienomis nuo 06.30 val., šeštadieniais ir sekmadieniais nuo 07.30 val.

Kiti laidos epizodai

Ryto garsai

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.