Draugystė veža. 500 kilometrų gerumo, pamokų ir minčių. Projektas „Mums pakeliui“ startuoja jau liepos 5-ąją

Draugystė veža

2021.06.26 16:30

Draugystė veža. 500 kilometrų gerumo, pamokų ir minčių. Projektas „Mums pakeliui“ startuoja jau liepos 5-ąją

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Projektas „Mums pakeliui“ startuoja jau liepos 5-ąją. Tai projektas apie tai, kad visi mes einame savo keliu, o tie atskiri mūsų kiekvieno keliai susijungia į vieną didelį kelią. Projektas, kuriame tikrai nueisime 500 km Camino Lituano kelią nuo Žagarės iki Seinų. Kiekvieną dieną eisime vis nauju etapu ir kiekvieną dieną keliautojų komandą sudarys keturios pozicijos: fizinę negalią, psichosocialinę ar intelekto negalią turintys, žinomas žmogus ir vietinis šviesuolis. Kiekviena diena turi ir savo temą. LRT.lt puslapyje yra projekto anketa, taisyklės, išsamūs aprašymai, kur galite apie viską paskaityti plačiau.

Laidoje dalyvauja du keliautojai visomis prasmėmis. Juozas Gaižauskas – aktorius, rašytojas, TV laidų bei renginių vedėjas, prodiuseris, dainų kūrėjas, atlikėjas ir piligrimas. Vytis Venslauskas – reklamos ir marketingo projektų kūrėjas, viešosios įstaigos „Turizmo plėtros institutas“, administruojančios iniciatyvos Draugystė veža projektus, direktorius, aistringas motociklų mėgėjas, neseniai grįžęs iš žygio po Ispaniją ir Portugaliją, nors ruošėsi į Maroką, taip pat ir piligrimas.

Visi mes kiekvieną dieną vaikštome nuo ryto ligi vakaro – vieni daugiau, kiti mažiau, tačiau ne kiekvienas pasiryžta leistis į piligriminį kelią. Tam įgyvendinti ir Juozui Gaižauskui prireikė nemažai laiko – net 5 metų. Laidoje J.Gaižauskas dalijasi savo kelio ieškojimais ir atradimais. Kaip sugalvojo eiti į piligriminį kelią ir kodėl taip ilgai ruošėsi? Su kokiais iššūkiais ir atradimais teko susidurti kelyje ir po jo? Taip pat laidoje kalbamės apie knygą „Dievas su šlepetėmis“. Taip vadinasi pirmoji aktoriaus Juozo Gaižausko knyga. Ji gimė po žygio Šv. Jokūbo keliu. Ir pavadinimas, sako Juozas, nėra atsitiktinis: „knygoje Dievas iš tiesų mūvi šlepetes, pamatysite“.

Vytis Venslauskas kviečia jungtis visus ir perduoda projekto organizatorių žinutę: „Šiuo projektu norime dar kartą pasakyti, kad šiandien mes visi - tiek turintys negalią, tiek ne, tiek žinomi žmonės, kurių gyvenimus sekame, tiek tie, kurie kuria šviesą ir grožį tyliai, – visi esame naujame starte. Ir toks jausmas, kad visi nauji išbandymai mums siunčiami yra tam, kad dar kartą įvertintume svarbiausia - priimti, suprasti, palaikyti ir mylėti vienam kitą.“

Laidos vedėja Žydrė Gedrimaitė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Tai laida apie ribų plėtimą, svajonių siekimą ir jų išsipildymą. Laida žmonėms, nesusidūrusiems su negalia, parodanti, kad kiekvienas turime svajones ir galime jas išpildyti, net jeigu iš pirmo žvilgsnio tai atrodytų neįmanoma. Laidoje susitiks ir savo asmenine patirtimi bei išgyvenimais dalinsis fizinius ir emocinius sunkumus patyrę ar įgiję, su jais susigyvenę ir drąsiai gyvenantys, svajonių išsipildymo siekiantys ir savo pavyzdžiu motyvuojantys aplinkinius pašnekovai su negalia. Laida transliuojama šeštadieniais 14.30 val.

Kiti laidos epizodai

Draugystė veža

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.