Vienkartinė planeta. Dirvožemio tausojimo pamokos

Vienkartinė planeta

2021.06.28 16:30

Vienkartinė planeta. Dirvožemio tausojimo pamokos

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Intensyvi žemdirbystė, trąšų ir pesticidų naudojimas, urbanizacija, pramonė, transportas ir kitos žmogaus ūkinės veiklos sukelia įvairius dirvožemio degradacijos procesus. O tai nulemia ir mažėjantį jo derlingumą. Dirvožemis – mūsų maisto produktų šaltinis, jo kokybė nulemia ir produktų kokybę, todėl esame priklausomi nuo dirvožemio.

Laidoje pokalbiai apie Lietuvos dirvožemio būklę ir kokiais būdais turime tausoti šį ribotą gamtos išteklių.

Laidos pašnekovai: Aplinkosaugos koalicijos ekspertė Karolina Gurjazkaitė, Vilniaus universiteto Geografijos ir kraštotvarkos katedros doc. dr. ir Lietuvos dirvožemininkų draugijos pirmininkas Jonas Volungevičius, ekologinio ūkio savininkas Valentinas Genys.

Autorė Rūta Dambravaitė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Laida apie tokį gyvenimą planetoje, kad jos išteklių užtektų visiems. Pokalbiuose ir pasakojimuose su įvairių sričių ekspertais autorės analizuoja žmogaus poveikį aplinkai ir ieško sprendimų pasaulinei ekologinei krizei suvaldyti. Nuo 2002 metų rengiama pirmoji Lietuvoje aplinkosaugos temų radijo laida įvertinta ne vienu žurnalistiniu apdovanojimu už profesionalumą ir temų išskirtinumą Lietuvoje ir užsienyje. Laida transliuojama pirmadieniais 16.30 val.

Kiti laidos epizodai

Vienkartinė planeta

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.