Dešimt balų. Ar užsienio šalių universitetai pasitiki lietuvišku brandos atestatu?

Dešimt balų

2021.06.24 16:30

Dešimt balų. Ar užsienio šalių universitetai pasitiki lietuvišku brandos atestatu?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Daugėja užsienio šalių universitetų, kurie priimdami studijuoti jaunuolius nebekreipia dėmesio į stojančiųjų valstybinių brandos egzaminų (VBE) rezultatus. Kai kuriems užsienio šalių universitetams svarbiau pastebėti, kaip jaunuolis mokėsi paskutinius metus gimnazijoje, kokį jis parašė motyvacinį laišką, kokias atsiuntė rekomendacijas bei kaip pats prisistatė per vadinamuosius interviu, o ne tik kaip jam (ne)pasisekė išlaikyti baigiamųjų egzaminų (VBE).

Mat ankstesnių kartų studentai iš Lietuvos įrodė, kad VBE įverčių nuokrypis nuo turėtų metinių trimestrų pažymių mažai ką reiškia. O ir patys universitetai turi geriausių šalies gimnazijų sąrašus ir žino, kokių mokyklų metinių trimestrų pažymiai yra "nepadidinti"..

Ką tai rodo: ar užsienio universitetai nebepasitiki lietuvišku brandos atestatu ir valstybinių brandos egzaminų sistema? Ar brandos atestatai nėra svarbūs tik tiems universitetams, kuriems vargiai sekasi pritraukti stojančiuosius?

LRT radijo švietimo laidoje „Dešimt balų" dalyvauja: edukacinės bendrovės „Ames” vadovė, sertifikuota konsultantė Eglė Kesylienė ir edukacinės bendrovės „Kalba“ Studijų užsienyje skyriaus vadovas Paulius Jakuitis.

Laidos vedėja Jonė Kučinskaitė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Gilūs pokalbiai su švietimo profesionalais, ekpertais, mokytojais šviesuoliais, karjeros konsultantais, daug pasiekusiais mokiniais bei studentais, ar su tėvais, kuriems pavyko uždegti ugnį savo vaikų akyse ir širdyse, taip pat analitiniai vertinimai, netikėti tyrimai ir statistiniai pjūviai padės giliau suvokti švietimo sistemą. Laida transliuojama ketvirtadieniais 16.30 val.

Kiti laidos epizodai

Dešimt balų

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.