Gimtoji žemė. Joninių šventėje Sudarge – tik sava bendruomenė

Gimtoji žemė

2021.06.24 06:07

Gimtoji žemė. Joninių šventėje Sudarge – tik sava bendruomenė

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Joninių šventė Sudarge ankstesniais metais buvo ypač plačiai švenčiama, į ją atvykdavo daug kolektyvų iš kitų rajonų. Pernai dėl pandemijos renginių visiškai nebuvo. Šiemet šventė atgijo, bet saugumo sumetimais dalyvauja tik bendruomenės žmonės.

Joninės – stebuklingas metas gamtoje. Išėję į pievas, grožėdamiesi gausiai žydinčiais augalais, pamatysime labai didelę įvairovę. Augalus ir gyvūnus, dar vadinamus Joninių simboliais, aptars gamtininkas Almantas Kulbis.

Joninių metą gamtoje vyksta labai svarbūs pokyčiai žmogaus egzistencijai. Kuo dabar ypatinga saulės šviesa, kodėl augalai kaupia savo galias ir kaip paparčio žiedo paieškos gali būti naudingos šiuolaikiniam žmogui? Pasakoja etnokosmologas Jonas Vaiškūnas.

Kaip vidurvasario šventė minima Švedijoje?

Ved. Regina Montvilienė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Pasakojimai apie gyvenimą ir darbus kaime. Agrarinio sektoriaus aktualijos ir naujovės, kaimo bendruomenių veikla, ne žemės ūkio verslo kaime ypatumai, naudingi patarimai augalų mėgėjams, gamtininko komentarai, užsienio šalių ūkininkų istorijos. Laida ne tik kaimo, bet ir miesto žmonėms. Laida transliuojama darbo dienomis 06.05 val.

Kiti laidos epizodai

Gimtoji žemė

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.