Žinios. Rusija skelbia, kad jos naikintuvas detonavo bombas prie Britanijos karo laivo, Londonas tai neigia

80-ąsias Holokausto pradžios Lietuvoje metines, Gargžduose surengta „Atminties kelio“ eisena. Būtent čia 1941-ųjų birželio 24-ąją įvyko pirmosios masinės žydų žudynės.

Lietuvoje minimos 80-osios 1941-ųjų Birželio sukilimo metinės. Visoje Lietuvoje pagerbiami žuvusieji.

Vyriausybei Ekstremalių situacijų komisija siūlys netęsti karantino po birželio 30-sios. Tačiau turėtų likti galioti ekstremali situacija, su tam tikrais suvaržymais.

Vilniaus apylinkės prokuratūra nutraukė ikiteisminį tyrimą dėl galimo valstybės simbolių išniekinimo Dainiaus Liškevičiaus videoperformanse. Kaip pranešė prokuratūra, tyrimas nutrauktas dėl suėjusios senaties.

Vilniaus apygardos teismas už akių nuteisė Lietuvos ir Rusijos piliečius, šnipinėjusius Rusijai. Procesas užtruko apie pusantrų metų.

Maždaug penktadalis Lietuvos įmonių tikrina darbuotojų blaivumą. Per trejus metus surinktų 12 mln. dirbančiųjų testavimo rezultatai parodė, kad kasdien į darbą neblaivūs ateina apie 10 tūkst. žmonių.

Europos Komisijos vadovė Vengrijoje priimtą įstatymą prieš LGBTQ bendruomenę vadina gėda. Tuo metu politikų ir futbolo pasaulio kritikos sulaukia ir UEFA, atmetusi Miuncheno planus vaivorykštės spalvomis nušviesti stadioną.

Naujienų agentūra „Interfax“ skelbia, kad Rusijos pajėgos paleido perspėjamuosius šūvius į Jungtinės Karalystės eskadrinį minininką.

Šiandien sukanka penkeri metai nuo referendumo, per kurį Jungtinė Karalystė pasirinko palikti Europos Sąjungą.

Prienų rajone, Jiezne, atidengtas paminklas trims savanorių kartoms. Jiezne 1919 metais pasipriešinimo sovietams kovose už Lietuvos laisvę žuvo pirmosios bei antrosios kartos Lietuvos kariai savanoriai.

Lietuvos krepšinio rinktinė šventė antrą pergalę draugiškose rungtynėse. Nors pirmoje pusėje nemažai klydo ir leido Rusijos rinktinei laikytis šalia, Lietuvos rinktinė įsibėgėjo antrojoje ir šventė užtikrintą pergalę 78:61. Darius Maskoliūnas po rungtynių teigė, kad žaidimui dar reikia užtikrintumo ir ramybės, bet tikisi iki kitą savaitę prasidėsiančio olimpinio atrankos turnyro žaidimą pagerinti.

Tęsiame Lietuvos olimpiečių ciklą. Penkiakovininkė Gintarė Venčkauskaitė ruošiasi jau antroms olimpinėms žaidynėms. Ji starto Tokijuje labai laukia, nes debiutinį pasirodymą Londone sunkiai prisimena - jauna sportininkė tada jautėsi lyg pasakoje.

Orai.

Ved. Jovita Vitkauskė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau