10–12. Račinskas: turime suprasti, kad per Holokaustą netekome dalies bendrapiliečių, dalies kūno – kaip rankos, kojos ar galvos

10–12

2021.06.23 10:05

10–12. Račinskas: turime suprasti, kad per Holokaustą netekome dalies bendrapiliečių, dalies kūno – kaip rankos, kojos ar galvos

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Pokalbis su Seimo nariu Tomu Tomilinu. Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga jį nubaudė už kitokią nuomonę Partnerystės įstatymo klausimu.

Prasideda „Atminties kelio“ projektas, skirtas paminėti 80-ąsias Holokausto pradžios Lietuvoje metines. Apie tai pasakoja Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti vykdantysis direktorius Ronaldas Račinskas.

Istorikų teigimu, Birželio 23-osios sukilimas paneigė sovietų skleidžiamą propagandą esą Lietuva savanoriškai įstojo į Sovietų Sąjungą. Nors sukilėliai paskelbė atkuriantys nepriklausomybę, pagrindiniai sukilimo tikslai realybėje nebuvo įgyvendinti. Apie tai ir kodėl sukilimas iki šiol vertinamas nevienareikšmiškai – Giedrės Trapikaitės pasakojime.

LRT FAKTAI – apie kaukių dėvėjimą tvyrant karščiams.

Ved. Agnė Skamarakaitė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
logo

LRT RADIJO priešpietyje vedėjai neria į svarbias ir netikėtas temas. Istorijos, socialiniai eksperimentai, apžvalgos, pokalbiai ir Tavo kaimynystės ir namų, tai dvi kas dieną vis kitokios valandos. Laida transliuojama darbo dienomis 10.05 val.

Kiti laidos epizodai

10–12

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.