Ryto allegro. Kodėl po 80 metų Birželio 23-iosios sukilimas vis dar nepatogi ir mįslinga tema istorikams bei visuomenei?

Ryto allegro

2021.06.23 07:05

Ryto allegro. Kodėl po 80 metų Birželio 23-iosios sukilimas vis dar nepatogi ir mįslinga tema istorikams bei visuomenei?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Žurnalo „Nemunas“ apžvalga.

Kolegė Alma Valantinienė lankosi menininkų rezidencijoje „Kultūra ir gamta“ Ignalinoje.

Populiariausia Klaipėdos knyga 2020 metais tapo Vasilijaus Safronovo „Klaipėdos miesto istorija“, gražiausia – tapo Danguolės Ruškienės sudarytas Vyto Broniaus Karaciejaus retrospektyvinis fotografijų albumas „Jutimai“.

Rubrikoje „Kalbos rytas“ – apie mįslių atsiradimą kalboje, erotinių mįslių funkcijas ir mįsles kaip protmūšių pirmtakes.

Šiandien minime 80-ąsias Birželio sukilimo metines. Ar Lietuvių aktyvistų fronto bandymai virto sėkme ar nesėkme? Kodėl šis sukilimas – nepatogi tema istorikams ir ar sutariama, kaip vertinti sukilimą šių dienų kontekste?

Ievos Buinevičiūtės pasakojimas apie Nicholo Britello garso takelį Barry Jenkinso filmui „Jei Bylo gatvė prabiltų“.

Kokių alternatyvų pateiks vasaros sezoną pradedantis LRT OPUS?

Ved. Indrė Kaminckaitė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Muzikinis kultūros žurnalas, kiekvieną darbo dienos rytą supažindina su kultūros įvykiais, kritikų vertinimais, literatūros, kino, muzikos naujienomis, reiškiniais, kurie atsiduria ir už tradicinio kultūros lauko ribų. Laida transliuojama kiekvieną darbo dieną nuo 07.00 val.

Kiti laidos epizodai

Ryto allegro

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.