Paslėptų lobių grojaraštis. Rūtos Vitkauskaitės „Chrysalis“ ir „Rostrum“ istorija

Paslėptų lobių grojaraštis. Rūtos Vitkauskaitės „Chrysalis“ ir „Rostrum“ istorija

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Pirmajame „Paslėptų lobių grojaraščio“ epizode - pokalbis su muzikologe Jūrate Katinaite, kuri daugiu nei 20 metų Tarptautinei kompozitorių tribūnai („Rostrum“) pristatinėjo Lietuvos kompozitorių muziką. Kalbamės apie šios platformos istoriją, pirmuosius Lietuvos žingsnius joje, Lietuvos moterų kompozitorių iškilimo priežastis ir istorinį kontekstą.

Antroje laidos dalyje - kompozitorės Rūtos Vitkauskaitės „Chrysalis“ perkusijai ir simfoniniam orkestrui, kūrinys, kurį Tarptautinės kompozitorių tarybos inicijuotam „Paslėptų lobių grojaraščiui“ šiemet pristatė LRT. Apie kūrinį pasakoja pati kompozitorė, aptaria muzikologė Jūratė Katinaitė.

Ved. Rasa Murauskaitė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

„Paslėptų lobių grojaraščio“ laidų metu ne tik klausysimės įdomiausios pastarųjų septynių dešimtmečių kompozitorių muzikos, bet ir bendrausime su muzikais, kitų meno, mokslo sričių atstovais, visuomenininkais, analizuodami moterų kūrėjų temą įvairiausiais rakursais. Kada įvyko lietuvių kompozitorių proveržis? O kada pasaulio šiuolaikinės muzikos scenoje moterims buvo suteikta derama vieta? Ar gajūs su moterimis kūrėjomis susiję stereotipai kine, teatre, viešajame gyvenime?

Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.