N-14

Romantinė drama „Svaigulys“

Elito kinas. Romantinė drama. 2019 m. Rež. Mans Marlind, Bjorn Stein. Vaid. Frida Gustavsson, Albin Grenholm, Pernilla August, Robert Gustafsson, Helena Af Sandeberg, Lennart Jahkel, Inga Avemo Hadell, Fredrik Hiller. Švedija. N-14.

Tai graži ir graudi pasaka apie mažus praeities stebuklus, kuriuos gali išsaugoti tik atmintis arba panašūs į „Svaigulį“ kino atrakcionai.

Atrakcionų parkas – visai kaip meilė: nuo apžvalgos rato atsiveria platus horizontas, o linksmieji kalneliai svaigina ir atima žadą. 1940 metai. Djurgordeno saloje, idealiai tinkančioje Švedijos sostinės gyventojų ir svečių poilsiui, netoli vienas kito yra net du pramogų parkai, priklausantys Lindgrenų ir Nilsenų šeimoms. Konkurencinėje kovoje dėl lankytojų visada verda nuožmi kova. Ne išimtis ir abi pramogų teritorijos, kurių savininkai nesibodi negarbingų provokacijų ir diversijų prieš konkurentus.

Johanas ir Nini – skirtingų atrakcionų parkų paveldėtojai, bet jiems niekas nerūpi, išskyrus judviejų meilę. Dviejų šeimų nesantaika Antrojo pasaulinio karo fone tampa išbandymu jų jausmams, bet nesustabdo įsisukusios gyvenimo karuselės. Šis filmas – lyg meilės laiškas legendiniam Stokholmo atrakcionų parkui „Gröna Lund“, esančiam saloje, dar vadinamoje „Muziejų sala“. Dabar parke „Gröna Lund“ kasmet apsilanko apie 1,5 mln. klientų, o konkurentas „Nöjesfältet“ šeštajame dešimtmetyje išnyko, jo vietoje dabar yra nugalėtojams priklausanti automobilių parkavimo aikštelė.

Švedijos kino apdovanojimai „Guldbagge“ už geriausius kostiumus ir muziką. Ir dar 6 kino nominacijos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt