Dešimt balų. Z karta nesuvokia „baby boomer“ kartos kuriamų brandos egzaminų užduočių

Dešimt balų

2021.06.17 16:30

Dešimt balų. Z karta nesuvokia „baby boomer“ kartos kuriamų brandos egzaminų užduočių

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Esminė problema, kurią atskleidė prasidėjusi šiųmetė valstybinių brandos egzaminų sesija – tai kartų susidūrimo problema. Bloknotų ir tušinukų, dar vadinamos „baby boomer“ kartos, kuri iki šiol tebėra dominuojanti Lietuvos švietime susidūrimas su „Z karta“ arba „mobiliųjų technologijų karta“.

Pasirodo, sunkiausia abiturientams per valstybinius brandos egzaminus – rašyti ranka.

Mokytojai dalykininkai, taip pat mokyklų direktoriai pasakoja, kad kai kuriose mokyklose abiturientai masiškai skundėsi rankų raumenų spazmais per egzaminus. Ypač per lietuvių kalbos ir literatūros valstybinį brandos egzaminą. Jie kratė rankas, mankštino, nes tiesiog negalėjo nulaikyti rankoje tušinuko. Labiausiai rašymui ranka pakenkė nuotolinis mokymas. Mat abiturientai beveik visus šiuos metus ir dalį praėjusių metų rašė darbus kompiuteriu ir atsiskaitė mokytojams siųsdami tik kompiuteriu atliktus darbus. O štai egzaminų užduotys atliekamos tik ranka.

Akivaizdu, kad ši karta yra lūžio karta. Tad kodėl iki šiol dar nepereita nuo egzaminų laikymo „pieštuku ir trintuku“ prie egzamino, laikomo kompiuteriu? Ar gimnazinių klasių mokiniai vis dar turi mokykloje ir per egzaminą vystyti smulkiąją motoriką, kad jie vis dar tušinuku laiko egzaminus?

Laidoje dalyvauja: Andrius Storta, Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijos fizikos mokytojas, Agnė Klimčiauskaitė-Janavičienė, „Forvardo“ ugdymo vadovė ir lietuvių bei prancūzų kalbų mentorė, taip pat mokyklos „Pažinimo medis“ direktorės pavaduotoja pagrindiniam ugdymui bei Adomas Rutkauskas, Lrytas.lt Mokslo ir technologijų skyriaus redaktorius.

Ved. Jonė Kučinskaitė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Gilūs pokalbiai su švietimo profesionalais, ekpertais, mokytojais šviesuoliais, karjeros konsultantais, daug pasiekusiais mokiniais bei studentais, ar su tėvais, kuriems pavyko uždegti ugnį savo vaikų akyse ir širdyse, taip pat analitiniai vertinimai, netikėti tyrimai ir statistiniai pjūviai padės giliau suvokti švietimo sistemą. Laida transliuojama ketvirtadieniais 16.30 val.

Kiti laidos epizodai

Dešimt balų

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.