Homo cultus. Mažosios Europos pokalbiai. Apie socialdemokratijos idėją ir jos krizę Europoje ir Lietuvoje – su Andriumi Bielskiu

Homo cultus. Mažosios Europos pokalbiai. Apie socialdemokratijos idėją ir jos krizę Europoje ir Lietuvoje – su Andriumi Bielskiu

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

„Europos socialdemokratijos krizė“, „Kas nužudė Europos socialdemokratiją?“, „Keista Europos socialdemokratijos mirtis“ – tai tik kelios antraštės iš įvairių tarptautinių leidinių, liudijančios apie tai, kad socialdemokratija Europoje, kur ji buvo svarbi pokario tvarkos dalis, stiprinusi gerovės valstybės pamatus, šiandien išgyvena ne pačius geriausius laikus, net ir ten, kur ji atrodė neatskiriama politinės panoramos ir valdančiųjų koalicijų dalis.

Vis tik mums verta kreipti dėmesį ne tik į Europą, tačiau ir į savo kiemą, kur pastaruoju metu po Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininko rinkimų netilo kalbos, ar Vilijos Blinkevičiūtės išrinkimas reiškia tai, kad partijos atsinaujinimas jai tampant vakarietiško stiliaus socialdemokratine politine jėga yra žlugęs. Kai kas net rėžė tiesmukiau – socialdemokratijos pas mus nebuvo, ji dar apskritai negimė.

Tad apie socialdemokratijos situaciją Europoje ir Lietuvoje diskutuojame su filosofu, Mykolo Romerio universiteto politikos mokslų profesoriumi Andriumi Bielskiu, vienu iš intelektualinio judėjimo „Naujoji kairė 95“ kūrėjų.

Ved. Donatas Puslys.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

„Mažosios Europos pokalbiai“ – tai Leonido Donskio knygos „Mažoji Europa“ įkvėpta pokalbių laida, skirta analizuoti kultūrinius, istorinius Europos tapatybės klodus kartu aptariant ir aktualią jų raišką šiandienoje. Kokia Europa atsiveria žvelgiant iš Lietuvos ir kaip europinės kultūrinės įtakos skleidžiasi Lietuvoje? Įkvėpti Leonido Donskio kelionių po mažuosius Europos kultūros centrus ir sekdami filosofo George‘o Steinerio perspėjimu, kad Europa bus pasmerkta pražūčiai, jei nekovos už savo kalbas, vietines tradicijas ir socialines autonomijas, jei užmirš, kad Dievas iš tiesų slypi detalėse, kartu su pašnekovais leisimės tyrinėti europinę mozaiką ir jos dedamąsias daleles. Laida transliuojama 15.05 val.

Kiti laidos epizodai

Homo cultus. Mažosios Europos pokalbiai

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.