Laba diena, Lietuva. Naujausių tyrimų duomenys: kyšininkavimo lygis sveikatos srityje išlieka itin aukštas

Naujausių tyrimų duomenimis, Lietuvos sveikatos apsaugos sistema – vis dar viena labiausiai korumpuotų. Specialistų teigimu, šio reiškinio nebegalima tapatinti vien su sovietiniu palikimu – tai rodo ir situacija kitose postsovietinio bloko šalyse, ir tai, kaip su ryškia problema pavyko susitvarkyti policijai. Apie situaciją – pokalbis su STT Strateginės analizės skyriaus vadove Margarita Švedkauskiene.

Briuselyje toliau tęsiasi Europos Sąjungos ir JAV viršūnių susitikimas: šiandien jau pasiekė žinios apie svarbius dvišalius susitarimus, kurie sprendžia ilgamečius konfliktus. Vienas iš jų – „Boeing“ ir „Airbus“ aviakompanijų padėtis ir taikomi muitai, kenkiantys ir Lietuvos gamintojams. Tikimasi, kad susitikime jau 15 metų trunkančius nesutarimus pavyks išspręsti.

Šiandien paaiškėjo, kokios bausmės ir baudos darbuotojų šnipinėjimo byloje sulaukė „Ikea“ padalinys Prancūzijoje: sekimo schemą sukūręs vadovas, rinkęs apie 400 darbuotojų asmeninius duomenis, nubaustas dvejų metų laisvės atėmimo bausme lygtinai ir 50 tūkst. eurų bauda. Apie tai, kaip buvo vykdomas šnipinėjimas, ir kas laukia „Ikea“ Prancūzijoje vadovo, pasakoja užsienio naujienų redaktorius Justinas Vainilavičius.

Mėgstantiems fotosesijas gamtoje – nauja vieta. Šį kartą smalsuolių traukos centru tapo purpurinių dobilų laukai. Čia apsilankė kolegė Vesta Tizenhauzienė.

Kai kurių sporto šakų rungtys po Tokijo žaidynių bus išbrauktos iš olimpinės šeimos. Viena jų – bene daugiausia ištvermės ir jėgų reikalaujanti 50 kilometrų sportinio ėjimo distancija. Ši žinia itin liūdna antrosiose olimpinėse žaidynėse Lietuvai atstovausiančiam Arturui Mastianicai. Ėjiko rezultatai sulig kiekvienais metais auga, o prieš porą mėnesių jis tapo ir Lietuvos rekordininku.

Su politologe Jūrate Novagrockiene aptariame aktualiausias politines aktualijas: NATO viršūnių susitikimą, atsaką į Baltarusijos demonstruojamą agresiją, padėtį dėl migrantų, kuri kiekvieną dieną sunkėja, kaip pastebi premjerė Ingrida Šimonytė, ir užsienio reikalų ministro postą, apie kurį pasklido gandai dėl prezidentūros norėtos kandidatės.

Kita svarbi pasaulio aktualija, į kurią pasaulio akys bus nukreiptos rytoj – Šveicarijoje įvyksiantis JAV prezidento Joe Bideno ir Rusijos prezidento Vladimiro Putino susitikimas. Įvykio vietoje jau dirba reporteriai Edvardas Špokas ir Aurimas Piečiukaitis – su pastaruoju kalbamės apie susitikimo vietą ir patį laukiantį susitikimą.

Birželio naktimis galima pastebėti gyvų švieselių – jonvabalių. Apie šiuos vabalus, kodėl švyti ir kiek laiko gamtoje bus galima pastebėti šį reiškinį, kalbamės su gamtininku Almantu Kulbiu.

Lietuvos jūrų muziejaus delfinų terapijos centras papilnėjo – įrengta moderni socialinių įgūdžių lavinimo laboratorija. Šeštus metus šiame centre laukiami įvairių sutrikimų turintys vaikai ir suaugusieji. Tiesa, terapijų poreikis toks didelis, kad registruojama tik kitiems metams.

Italijoje ruošiasi atsidaryti restoranas, suderinsiantis dvi itališkas aistras – skanų maistą ir automobilių sportą. Restoranas skirtas „Ferrari“ gerbėjams, tad jo interjerą puošia Formulės-1 bolidų sparnai, nuotraukos ir net Michaelio Schumacherio automobilių varikliai.

Ved. Guoda Pečiulytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau