Pilno metro. Istorinė kino kūrėjų diskusija – apie nežinojimą, laisvę ir kino kalbos paieškas

Pilno metro

2021.06.15 11:05

Pilno metro. Istorinė kino kūrėjų diskusija – apie nežinojimą, laisvę ir kino kalbos paieškas

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejaus kieme įvyko istorinė kino diskusija – pirmą kartą skirtingų kartų kino kūrėjai susirinko ne tik kino bendruomenėje, bet viešai aptarti tris Nepriklausomybės laikų kino dešimtmečius. Ši diskusija – tai viena iš parodos „Laisvas kinas: 1990–2020” dalių. Pokalbį moderuoja kino kritikė Rasa Paukštytė.

„Jau tikriausiai sunku įsivaizduoti metus, kada nebūtų išleisti pagal komiksus pastatyti superherojų filmai. Ilgą laiką nerūpėję niekam, apart mažai komiksų gerbėjų bendruomenei, dabar ši industrija didelėms korporacijoms atneša milijardus dolerių pelno, o pelningiausių visų laikų filmų sąraše dominuoja būtent komiksų herojai. Žmonės plūsta į kino teatrus pamatyti Kapitono Amerikos, Geležinio žmogaus ar Toro – superherojų, kurie populiariojoje kultūroje niekada nebuvo žinomi ar populiarūs,“ – kino žurnalistė Ieva Šukytė apžvelgia filmus apie superherojus.

Ved. Austėja Kuskienė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Tai laida apie kiną Lietuvoje: sėkmingai kuriamus naujus filmus, nuolat tobulėjančius ir tarptautinių festivalių pastebimus kūrėjus, naujus užsienio projektus, atrandančius mūsų šalį. Taip pat neliks pamirštos ir kino sąsajos su kitomis kultūros sritimis: turizmu, architektūra, istorija, kalba bei jautriomis socialinių grupių temomis. Praskleiskime paslaptingo kino meno uždangą ir leiskime klausytojams pasijusti „kinomanų“ bendruomenės dalimi. Laida transliuojama antradieniais 11.05 val.

Kiti laidos epizodai

Pilno metro

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.