Ryto allegro. Dr. Raimonda Nabažaitė apdovanota Metų archeologės titulu

Ryto allegro

2021.06.14 07:05

Ryto allegro. Dr. Raimonda Nabažaitė apdovanota Metų archeologės titulu

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Spaudos apžvalga.

Pasaulio kultūros įvykių apžvalga – kaip pandemijos metu kapų plėšikai vagia senovės Romos kultūrinį paveldą, susipažinsime ir su 106-erių senole iš Australijos, kuri aktyviai šoka, tapo ir rašo knygas, o Los Andžele atidarytas kino muziejus į dienos šviesą kelia kino industrijos problemas.

Šiemet minimos 80-osios trėmimų metinės. Lietuvos nacionalinis muziejus šiai sukakčiai pristato naują parodą „Negalėjau neparašyti“: pasakojimas apie tremtį”, kurios pagrindinis eksponatas – per stebuklą išsaugotas tremtinės Dalios Grinkevičiūtės rankraštis.

Lietuvos muziejų asociacija ketina kreiptis į kultūros ir vidaus reikalų ministrus prašydami pratęsti iki kitų metų pavasario terminą, per kurį reikia regsitruoti visus turimus ginklus net ir neveikiančius.

Lietuvos Archeologijos Draugija metų archeologės titulu apdovanojo dr. Raimondą Nabažaitę. Pokalbis apie R. Nabažaitės domėjimosi sritis nuo koklių, sakralinio paveldo iki silkių.

Įgyvendinant kultūros istorikės Sandros Dastikienės žydų kultūros paveldui skirtą projektą „Senieji kaimynai“, freska ant raudonų plytų namo sienos įamžinta iš Anykščių kilusi poetė Miriam Libenzon.

Kultūros aktualijas aptariame su kultūros ministru Simonu Kairiu.

Ved. Marius Eidukonis

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Muzikinis kultūros žurnalas, kiekvieną darbo dienos rytą supažindina su kultūros įvykiais, kritikų vertinimais, literatūros, kino, muzikos naujienomis, reiškiniais, kurie atsiduria ir už tradicinio kultūros lauko ribų. Laida transliuojama kiekvieną darbo dieną nuo 07.00 val.

Kiti laidos epizodai

Ryto allegro

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.