Pasaulio 5. „Amerika sugrįžo“. Ar tikrai?

Pasaulio 5

2021.06.13 12:10

Pasaulio 5. „Amerika sugrįžo“. Ar tikrai?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Po geopolitinių sukrėtimų kupinų ketverių D.Trumpo metų JAV prezidentas akcentuoja, kad Vašingtonas ir vėl pasirengęs stovėti tarptautinės darbotvarkės priešaky, telkti sąjungininkus, spręsti valstybių sienas peržengiančias problemas ir įrodyti, kad demokratija ir toliau vis dar tebėra efektyviausia sistema tvarkantis su tarptautinės reikšmės iššūkiais. Tą sakydamas J. Bidenas demokratiją priešpriešina autoriniams režimams.

Vis dėlto, nors ambicijų vienyti demokratinį pasaulį netrūksta, ekspertai sako, kad realybėje tą daryti nebus lengva. Santykiai per ketverius Trumpo metus keitėsi, Jungtinių Valstijų vidaus politikoje trintys ir partinis susipriešinimas niekur nedingo, o tai sąjungininkus skatina formuoti savo užsienio politikos darbotvarkę. Nuo ko priklausys Bideno sėkmė telkiant sąjungininkus ir su kokiais iššūkiais jis susidurs šiame kelyje?

Laidos pašnekovai: VU TSPMI prof. Ramūnas Vilpišauskas ir Marylando universiteto vyr. mokslininkė Eglė Murauskaitė.

Ved. Lukas Kivita

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

„Pasaulio 5“ – svarbiausių tarptautinių aktualijų analizė, kurioje klausimus užduodate ne tik mes, bet ir klausytojai. Įvykius aptariame penkiais pjūviais, kuriuos diktuoja LRT radijo klausytojai ir Lietuvos aukštųjų mokyklų studentai. Atsakymų į jūsų klausimus padės ieškoti politologai, apžvalgininkai ir politikos formuotojai. Visa tai – kad geriau suprastumėte, kas diktuoja užsienio politikos darbotvarkę. Laida transliuojama sekmadieniais 12.10 val.

Kiti laidos epizodai

Pasaulio 5

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.