Kultūros savaitė. Rašytoja Ieva Dumbrytė, industriniai Kauno garsai, litvakų palikimas Aukštaitijoje, kultūra Neringos saloje

Kultūros savaitė

2021.06.12 09:05

Kultūros savaitė. Rašytoja Ieva Dumbrytė, industriniai Kauno garsai, litvakų palikimas Aukštaitijoje, kultūra Neringos saloje

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Aukštaitijos regiono miesteliuose apie žydų palikimą primena projektas „Senieji kaimynai“ – Utenoje atidengta skulptūra žymiam krašto litvakui, kardiologui Bernardui Lownui.

LRT RADIJAS mini 95-ąjį gimtadienį. Ignas Gudelevičius domisi, kaip radijuje skleidžiasi džiazo ir roko muzikos garsai.

Neringoje prasideda oficialūs Lietuvos kultūros sostinės renginiai. Pokalbis su „Kultūros salos“ projekto vadovu Narūnu Lendraičiu.

Pramonė – ne tik mašinos, bet ir žmonės. Kaip skamba labiausiai industrializuotas Kauno rajonas, pristato iniciatyva „Pramonės garsai“. Pasakoja Kotryna Lingienė.

Menotyrininko Ernesto Parulskio komentaras apie Užsienio reikalų ministerijos pastato rekonstrukciją ir geriausią Tumo-Vaižganto gatvę Vilniuje. Architektūros kokybės reitingas: https://bit.ly/2SowE3O

Pasaulyje: pandemijos metu kapų plėšikai vagia senovės Romos kultūrinį paveldą, Australijoje 106-erių senolė aktyviai šoka, tapo ir rašo knygas, o Los Andžele atidarytas kino muziejus į dienos šviesą kelia kino industrijos problemas.

Kodėl vos tik baigusi istorijos studijas Ieva Dumbrytė didžiulėje valgykloje maišė sriubos katilą šluotos kotu? Pirmojoje knygoje „Šaltienos bistro“ ji aprašo varginantį darbą virtuvėje ir sako, kad knygoje į paviršių ištraukia tą slapčiausią baisumą, apie kurią bijome pagalvoti net likę vieni.

Ved. Juta Liutkevičiūtė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
logo

Laida apie kultūros gyvenimo aktualijas, problemas, naujus reiškinius ir kuriančius žmones. Laida transliuojama šeštadieniais 09.05 val.

Kiti laidos epizodai

Kultūros savaitė

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.