Ryto garsai. Gal metas skelbti karantino pabaigą?

Ryto garsai

2021.06.11 06:30

Ryto garsai. Gal metas skelbti karantino pabaigą?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Prieš 80 metų, birželio 14-ąją Sovietų Sąjunga pradėjo masinius gyventojų trėmimus į Sibirą. Per savaitę iš Lietuvos išvežta apie 30 tūkst. Lietuvos piliečių. Artėjant Gedulo ir vilties dienai, LRT transliuoja tremtinių prisiminimus. Rašytoja Regina Guntulytė Rutkauskienė su šeima ištremta kai jai buvo devyneri. Ji sako, kad tremties randus skauda iki šiol. Edvardo Špoko parengtas pasakojimas.

Baltarusijoje ir toliau tęsiantis represijoms prieš šalies visuomenę, jų taikiniu ir toliau išlieka šalies sportininkai. Anksčiau režimo pasidižiavimu buvę pasaulio rekordininkai, europos čempionai - šiandien yra spaudžiamii, už pasipriešinimą siekiama juos nubausti ir nutraukti viso gyvenimo darbo reikalaujančius karjeros kelius. Daugiau apie Baltarusijos sportininkus ir paramą jiems pasakoja Ieva Balsiūnaitė.

Ar ne laikas Lietuvai skelbti karantino pabaigą?

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto profesorius Mindaugas Stankūnas ir matematikas, duomenų mokslininkas Vaidotas Zemlys-Balevičius.

Orai. Silvestras Dikčius.

Užsienio įvykių apžvalga. Lukas Kivita.

Ar žmonės skiepijasi vaistinėse nuo koronaviruso? Lietuvos vaistinių asociacijos valdybos pirmininkė Kristina Nemaniūtė-Gagė.

Nacionalinio kraujo centro mobili ekspertų komanda toliau tęsia turą po Lietuvą ir šią savaitę visus norinčius be išankstinės registracijos nuo koronaviruso (COVID-19) skiepys 5 miestuose. Šiuo metu komanda vyksta į Ukmergę, kurioje gyventojai bus skiepijami nuo 9 valandos, ty. pasibaigus mūsų laidai. Trumpam sustabdėme į Ukmergę vykstantį Nacionalinio kraujo centro direktorių Daumantą Gutauską.

Lietuviai pradeda atrasti poilsį kempinguose, sako tokį poilsį siūlantys verslininkai. Tačiau tam reikėjo daugybės metų bei investicijų – įprastas kempingas, kuriame galima tik pasistatyti palapinę, žmonėms nebeįdomus. Nakvynė traukinio vagone ar po atviru dangumi, jei tai per ekstremalu. Tai tik keletas paslaugų, kuriomis kempingai vilioja poilsiautojus. Pakeliauti bei pasižvalgyti po pajūrio kempingus kviečia Paulius Selezniovas.

Savaitės įvykių apžvalga. Vilniaus universiteto tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto dėstytoja Ieva Petronytė ir Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos profesorius Vytautas Isoda.

Sporto pranešimai. Studijoje Marius Andrijauskas.

Lietuvos radijo jubiliejus. Daumantas Butkus.

Savaitės komentaras. Autorė – žurnalistė Ramunė Sotvarė – Šemetienė.

Ved. Rūta Kupetytė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

„Ryto garsai“ – populiariausia LRT RADIJO informacinė programa. Laidoje skamba aktualiausia informacija, orai, spaudos apžvalga, politinės, socialinės, verslo bei kultūros naujienos, ekspertų komentarai, naujienų tarnybos žurnalistų parengti reportažai. Laida transliuojama darbo dienomis nuo 06.30 val., šeštadieniais ir sekmadieniais nuo 07.30 val.

Kiti laidos epizodai

Ryto garsai

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.