Ryto allegro. Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras pokarantininį sezoną pradeda premjera „Sarsuela“

Ryto allegro

2021.06.10 07:05

Ryto allegro. Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras pokarantininį sezoną pradeda premjera „Sarsuela“

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Kultūros savaitraščio „7 meno dienos“ naujausio numerio apžvalga.

„Meno ir mokslo laboratorija“ kviečia apsilankyti alternatyviame teatre kiemelyje – „MMLAB Erdvėje“, kur netrukus prasidės nemokamas scenos menų renginių ciklas.

Mykolo Drungos parengtoje užsienio kultūrinės spaudos apžvalgoje – apie koronaviruso epidemijos sukeltus nuostolius Vokietijos kultūriniame sektoriuje, didžiąją pianistę Marthą Argerich, tik ką atšventusią 80-ąjį gimtadienį ir žydintį Maskvos kultūrinį gyvenimą.

95-ojo LRT RADIJO gimtadienio proga specialus Igno Gudelevičiaus pasakojimas.

Birželio 10, 11 ir 12 dienomis Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre – pirmoji premjera po ilgos, karantino sąlygotos pertraukos. Uždegančiais „Sarsuelos” ritmais teatras tikisi susigrąžinti žiūrovus po teatro stogu.

Vilniuje, visai greta traukinių stoties esančioje salelėje įkurdinta nauja instaliacija „Portalas“. Ši instaliacija leidžia realiu laiku nusikelti į kito miesto realybę, organizatoriai taip pat siekia skleisti vienybės žinutę.

Šiauliuose jau septintus metus tęsiamas „Šiauliai gyvai“ projektas, skirtas jaunųjų talentų paieškai. Po pandemijos surengtas vienas pirmųjų koncertų mieste.

Utenos miestelis pasipuošė nauju meno kūriniu – bronzine širdimi, kuri primena, kad čia gimė ir augo Bernardas Lownas, Nobelio Taikos premijos laureatas, itin garsus kardiologas ir šiuolaikinio defibriliatoriaus išradėjas. Ši iniciatyva gimė kaip kultūros istorikės Sandros Dastikienės kuriamo projekto „Senieji kaimynai” dalis, kurios tikslas atkreipti dėmesį į žydų bendruomenę ir jos kultūrą, palikimą Utenos regione.

Ved. Austėja Kuskienė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Muzikinis kultūros žurnalas, kiekvieną darbo dienos rytą supažindina su kultūros įvykiais, kritikų vertinimais, literatūros, kino, muzikos naujienomis, reiškiniais, kurie atsiduria ir už tradicinio kultūros lauko ribų. Laida transliuojama kiekvieną darbo dieną nuo 07.00 val.

Kiti laidos epizodai

Ryto allegro

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.