Gimtoji žemė. Dronai ūkininkų laukuose pakeis traktorius

Gimtoji žemė

2021.06.10 06:07

Gimtoji žemė. Dronai ūkininkų laukuose pakeis traktorius

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Speciali bepilotė skraidyklė gali tręšti ir purkšti pasėlius, identifikuoti augalų ligas, atpažinti ir naikinti piktžoles, netgi sėti. Dirbtinį intelektą turintis dronas per dieną prižiūrės apie 150 ha., visų darbų savikainą mažindamas pustrečio karto. Bandymai jau atliekami VDU žemės ūkio akademijoje.

Lietuvoje žinomas tautodailininkas Vytas Jaugėla per pandemiją niekur nekeliavo ir drožė kaukes. Prisipažįsta, kad kaime gyvenančiam labai sunku nesimatyti su kaimynais, todėl padaryta ir nuodėmių.

Pelių antplūdis Australijoje prilyginamas stichinei nelaimei. Jos lenda į namus ir net ligonines. Daugiausia nuostolių, apie 1 mlrd dolerių pridarė ūkininkams, sunaikindamos javų derlių.

Ved. Arvydas Urba

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Pasakojimai apie gyvenimą ir darbus kaime. Agrarinio sektoriaus aktualijos ir naujovės, kaimo bendruomenių veikla, ne žemės ūkio verslo kaime ypatumai, naudingi patarimai augalų mėgėjams, gamtininko komentarai, užsienio šalių ūkininkų istorijos. Laida ne tik kaimo, bet ir miesto žmonėms. Laida transliuojama darbo dienomis 06.05 val.

Kiti laidos epizodai

Gimtoji žemė

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.