Už Vilniaus. Vėl duris atvėrusios kavinės „Nikola“ savininkai: dėl pandemijos pirmąkart užsidarėme su didžiuliu skausmu

Už Vilniaus

2021.06.09 18:12

Už Vilniaus. Vėl duris atvėrusios kavinės „Nikola“ savininkai: dėl pandemijos pirmąkart užsidarėme su didžiuliu skausmu

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Raseinių rajone, abiejose automagistralės pusėse, veikia kavinė „Nikola“. Mažesnė kavinukė, automagistrale važiuojant Vilniaus link, atidaryta 1994 m. Kita – didesnė kavinė – važiuojant Klaipėdos link duris pravėrė 2000-aisiais.

Ši kavinė nuo seno garsėja savo varškės spurgomis. Jų sumanytoja – Edita Majevskaja. Edita su šeima spurgų receptą tobulino gana ilgai ir pripažįsta, kad darbuotojus išmokyti virti šias spurgas ne taip jau paprasta.

Editos sesuo Diana Alarbied-Majevskaja pabrėžia, kad abi kavinės garsėja ne tik spurgomis, bet ir patiekalais su šeimos užauginta ir subrandinta jautiena. Pvz., cepelinais su jautiena. Su kiauliena net ir labai norėdami cepelinų „Nikoloje“ nerastumėte.

„Nikola“ – kavinė, kurioje lankosi Lietuvos ir užsienio įžymybės, valstybių vadovai – čia valgė ir Mongolijos prezidentas, vis užsuka buvę Lietuvos prezidentai – Valdas Adamkus, Dalia Grybauskaitė. Dabartinis prezidentas Gitanas Nausėda čia irgi sustoja.

Laidoje taip pat paaiškės, kad istorijoje yra buvę atvejų, kai darbuotojai iš vienos kavinės į kitą kartais eidavo per automagistralę.

Ved. Edvardas Kubilius

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Laidos tikslas - pasakoti apie mažesnius Lietuvos regionus (savivaldybes): jų politines aktualijas, geruosius ir bloguosius regionų politikos pavyzdžius; rinkti ir skelbti išskirtines už Vilniaus gyvenančių žmonių istorijas. Laida transliuojama trečiadieniais 18.12 val.

Kiti laidos epizodai

Už Vilniaus

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.