Sveikata. Kad vasaros malonumai neapkarstų: ar įmanoma išvengti uodo įkandimo ir kaip teisingai suteikti pirmąją pagalbą skęstančiajam

Sveikata

2021.06.09 16:30

Sveikata. Kad vasaros malonumai neapkarstų: ar įmanoma išvengti uodo įkandimo ir kaip teisingai suteikti pirmąją pagalbą skęstančiajam

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Vasaros pradžia mus apdovanojo iš tiesų maloniais, šiltais orais, tačiau pasitaiko atvejų, kai poilsis gamtoje virsta skaudžiomis nelaimėmis. Šiltus vakarus gamtoje visada apkartina uodai. Tylus zyzimas ir niežtinti oda ne tik erzina. Atrodytų nekaltas uodo įkandimas gali baigtis ir ūmia alergine reakcija ir tai labiau būdinga mažiems vaikams. Siekdami apsisaugoti nuo uodų į sodybas ar prie ežero vežamės ir apsauginių repelentų, tačiau ir šie nėra nekaltos priemonės, kurios taip pat gali alergizuoti, juo labiau ne visi repelentai tinka mažiems vaikams. Kaip apsisaugoti nuo uodų įkandimų, kaip atpažinti beprasidedančią alerginę reakciją ir tokiu atveju suteikti pirmąją pagalbą – pokalbis su Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vyriausiąja specialiste Milda Žygutiene.

Kita laidos tema – pavojai, tykantys prie vandens telkinių. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, birželį ugniagesiai iš vandens vidutiniškai ištraukia po 24 skenduolius, o štai praėjusiais metais šiuo laikotarpiu buvo pasiektas rekordas – registruota 140 gelbėjimo iš vandens atvejų. Specialistai atkreipia dėmesį, kad toli gražu ne visi gyventojai žino, kaip saugiai elgtis vandenyje: renkasi atokius vandens telkinius, vartoja svaigalus, kai kurie tiesiog brisdami į vandenį pervertina savo jėgas. Pastebėta, kad skęstančiųjų amžiaus vidurkis siekia 57 metus. Deja, vis dar ne visi žinome, kaip atpažinti vandenyje skęstanti žmogų ir kaip jam suteikti pirmąją pagalbą. Pokalbis su Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro sveikatos edukologe Vida Dubinskiene.

Ved. Laura Adomavičienė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Medicinos profesionalų patarimai ir sveikatos naujovės – sveikos gyvensenos. Laida transliuojama trečiadieniais 16.30 val.

Kiti laidos epizodai

Sveikata

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.