Homo cultus. Istoriko teritorija. Spąstai užsitrenkia

Homo cultus. Istoriko teritorija. Spąstai užsitrenkia

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Kokie įvykiai ir procesai sukūrė geopolitinių spąstų situaciją, į kuriuos pateko Pirmoji Lietuvos Respublika 1940 m. birželio viduryje? Ar šie spąstai buvo ganėtinai trumpalaikių konjunktūrų susiklostymo išdava, o gal čia reikia kalbėti apie ilgatrukmių procesų, apimančių dešimtmečius ir gal net ilgesnius laikotarpius, perspektyvą?

Kiek tuometinis Lietuvos politinis elitas sugebėjo adekvačiai suvokti Baltijos šalyse, Vidurio Rytų Europoje, visame Europos žemyne 1938, 1939 ir 1940-aisiais besiklostančią situaciją?

Kas vyko Lietuvoje laikotarpyje tarp dviejų juodųjų birželių: nuo 1940-ųjų iki 1941-ųjų metų?

Pokalbis su Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto profesoriumi Zenonu Butkumi ir Lietuvos istorijos instituto mokslo darbuotoju dr. Artūru Svarausku.

Ved. Aurimas Švedas

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

“Istoriko teritorijoje” galima susitikti su išskirtinėmis asmenybėmis, kurios rašo, piešia, groja, filmuoja, kuruoja parodas ir tuo pačiu metu įdomiai mąsto apie XXI amžiaus žmogaus santykį su praeitimi, istorija ir atmintimi. Taigi, “Istoriko teritorija” bus erdve, kurioje kalbėsis ne vien tik mokslininkai, bet patys įvairiausi žmonės, kuriems rūpi esminiai klausimai. Laida transliuojama trečiadieniais 15.05 val.

Kiti laidos epizodai

Homo cultus. Istoriko teritorija

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.