Homo cultus. Mažosios Europos pokalbiai. Ar visuomenei reikia istorikų, ar mitų kūrėjų? Pokalbis su istoriku Dariumi Indrišioniu

Homo cultus. Mažosios Europos pokalbiai. Ar visuomenei reikia istorikų, ar mitų kūrėjų? Pokalbis su istoriku Dariumi Indrišioniu

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

„Jis ne kartą tikino mane, kad istorija nėra praeitis. Kokia tolima ji bebūtų, visada vyksta dabar, mums gyvenant. Nes vien istorija padeda mums surasti save laiko žemėlapyje. Istorija yra visų mokslų mokslas“, – tai istorijos profesoriaus iš Wieslawo Mysliwskio romano „Adatos ąsa“, pripažinto geriausia verstine metų knyga, žodžiai. Ką šiandieniniai mūsų viešojoje erdvėje vykstantys įvairiausi ginčai istorinės atminties tematika liudija apie mūsų visuomenės pastangas surasti save tame laiko žemėlapyje? O gal pervertiname tuos ginčus ir diskusijas – gal jie iš tiesų rūpi tik mažai saujelei?

Koks yra mūsų visuomenės santykis su istorija? Ar iš istorikų tikimės objektyvios, tad kartais ir labai nepatogios tiesos, ar trokštame, kad jie atliktų mitų kūrėjų, tenkinančių mūsų puikybę, vaidmenį? Koks kvailybės vaidmuo istorijoje? Apie visa tai – pokalbis su istoriku Dariumi Indrišioniu.

Ved. Donatas Puslys

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

„Mažosios Europos pokalbiai“ – tai Leonido Donskio knygos „Mažoji Europa“ įkvėpta pokalbių laida, skirta analizuoti kultūrinius, istorinius Europos tapatybės klodus kartu aptariant ir aktualią jų raišką šiandienoje. Kokia Europa atsiveria žvelgiant iš Lietuvos ir kaip europinės kultūrinės įtakos skleidžiasi Lietuvoje? Įkvėpti Leonido Donskio kelionių po mažuosius Europos kultūros centrus ir sekdami filosofo George‘o Steinerio perspėjimu, kad Europa bus pasmerkta pražūčiai, jei nekovos už savo kalbas, vietines tradicijas ir socialines autonomijas, jei užmirš, kad Dievas iš tiesų slypi detalėse, kartu su pašnekovais leisimės tyrinėti europinę mozaiką ir jos dedamąsias daleles. Laida transliuojama 15.05 val.

Kiti laidos epizodai

Homo cultus. Mažosios Europos pokalbiai

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.