Laba diena, Lietuva. Ekspertai: Nausėda išlieka nuoseklus Gerovės valstybės naratyvui

Politologė apie Nausėdos metinį pranešimą: žinutė apie pertvarkas lyg ir siunčiama, bet nepasiūloma nieko konkretaus

Šiandien prezidentas Gitanas Nausėda skaitė savo antrąjį metinį pranešimą Seime. Jo aktualumą aptaria Karo akademijos politologė Jūratė Novagrockienė.

JAV viceprezidentė Harris kreipėsi į nelegalius migrantus: nevykite į JAV, būsite parsiųsti atgal

JAV viceprezidentė Kamala Harris išvyko savo pirmojo vizito į užsienį. Pirmosiomis šalimis pasirinktos Gvatemala ir Meksika – šalys, iš kurių į JAV atvyksta daugiausiai nelegalių migrantų. Plačiau apie vizitą pasakoja užsienio naujienų redaktorė Živilė Raškauskaitė.

Šiandien – Pasaulinė vandenynų diena: ką galime padaryti, kad neterštume?

Šiandien – Pasaulinę vandenynų dieną – visi raginami atkreipti dėmesį į mus supančius vandenis. Ne tik grožėtis ir gėrėtis gyvūnija, ištekliais, bet ir kiekvienam pagalvoti, ką galime padaryti, kad neterštume. Juk, kaip žinia, net ir mūsų Baltija - užterščiausių pasaulio jūrų penketuke. Europos jaunimo sostinėje – Klaipėdoje – šiandien judėjo ekokaranavas ir šokėjai judesiu išreiškė pasaulio vandenų būklę.

Ekspertė apie Nausėdos Gerovės valstybę: ne visi išsikelti tikslai yra prezidento galioje

Prieš pusantrų metų Nacionalinio skurdo mažinimo organizacijų tinklo vadovė Aistė Adomavičienė džiaugėsi, kad Gitanas Nausėda įvedė Gerovės valstybės sąvoką į diskursą. Kaip ekspertė vertina šį prezidento siekį dabar – kaip sekasi įgyvendinti G. Nausėdai savo pažadus ir kaip situaciją pakeitė pandemija?

Biržuose archeologai rado senąjį miestą: galima nustatyti net kas kuriame name gyveno prieš kelis amžius

Biržuose, po žeme – miesto istorijos lobiai. Vykdydami kasinėjimus archeologai aptiko senąjį miestą, o pagal turimus dokumentus net galima nustatyti kas ir kuriame name gyveno prieš keturis šimtus metų.

Žydi lietuviškosios orchidėjos: nors ir gražios, skinti jų negalima

Šios dienos yra lietuviškųjų orchidėjų – gegužraibių ir gegūnių žydėjimo metas. Apie šią ypatingą rūšį pasakoja gamtininkas Almantas Kulbis.

Lietuvos totorių rankraščiai – nacionalinis turtas: padėjo totoriams išsaugoti ir tapatumą, ir religiją

„Ką raštas užrašys, nė kirvis neištašys“ – sako lietuvių patarlė. Lietuvos totoriai turbūt šią patarlę įprasmina šimtu procentų – nors patys savo kalba jau nekalba ne vieną šimtą metų, tačiau jų raštas, sudėliotas šventose knygose, išliko ir laikomas net nacionaline vertybe.

Ved. Guoda Pečiulytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau