Džiazo pasažai. Apie džiazo tėvus, tėvelius ir tėtušius

Džiazo pasažai

2021.06.06 15:05

Džiazo pasažai. Apie džiazo tėvus, tėvelius ir tėtušius

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Minint Tėvo dieną, „Džiazo pasažai“ kviečia pasklaidyti džiazo istorijos puslapius ir prisiminti žymiausius tikrus ir netikrus džiazo tėvus bei jų sukurtas džiazo dinastijas.

Džiazo tėvai, tėveliai ir tėtušiai nebūtinai susiję kraujo ryšiais. Nuo pat džiazo priešaušrio muzikantai vienas kitą neretai apdovanodavo šmaikščiomis pravardėmis. Ir ne vienam yra prigijusi „tėtušio“ pravardė. Kartais dėl išvaizdos, kaip tai nutiko vos 30-ies pražilusiam Harry White‘ui, o kartais dėl tėviško santykio su jaunaisiais kolegomis, kokiu garsėjo Charlesas Mingus. Džiazo istorijoje gausu ir džiazo dinastijų, kuriose šeimos galva perdavė savo gabumus ir meilę muzikai vaikams ir anūkams.

Ved. Jūratė Kučinskaitė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Džiazo pasažai – laida ne tik džiazo mėgėjams, bet ir tiems, kurių ausys, mintys ir širdys atviros naujiems muzikiniams nuotykiams. Spalvinga džiazo asmenybių galerija, kelionės džiazo istorijos vingiais, garbinga džiazo praeitis ir karščiausios šio žanro naujienos, modernūs garsovaizdžiai ir nostalgiškas senojo džiazo skambesys. Laida transliuojama sekmadieniais 15.05 val.

Kiti laidos epizodai

Džiazo pasažai

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.