Pasaulio 5. JAV–Danijos šnipinėjimo skandalas

Pasaulio 5

2021.06.06 12:10

Pasaulio 5. JAV–Danijos šnipinėjimo skandalas

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Danijos visuomeninio transliuotojo tyrimas atskleidė, kad Junginės Valstijos su Danijos žvalgybos pagalba šnipinėjo aukšto rango Europos šalių politikus, tarp jų ir Vokietijos kanclerę Angelą Merkel. Tyrime minimas laikotarpis sutampa su 2013 m. per pasaulį nuvilnijusiu buvusio JAV žvalgybininko Edwardo Snowdeno skandalu, šiam atskleidus, kad amerikiečių vyriausybė šnipinėjo savo piliečius, bet ir sąjungininkus Europoje.

Ar šis rezonansinis danų žiniasklaidos tyrimas gali turėti pasekmių Kopenhagos santykiams su kaimynams? Kokio tai masto politinė ir komunikacinė krizė?

Laidos pašnekovai: Pietų Danijos universiteto docentas Thomas Wegeneris Friisas ir Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto profesorius Tomas Janeliūnas.

Ved. Lukas Kivita

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

„Pasaulio 5“ – svarbiausių tarptautinių aktualijų analizė, kurioje klausimus užduodate ne tik mes, bet ir klausytojai. Įvykius aptariame penkiais pjūviais, kuriuos diktuoja LRT radijo klausytojai ir Lietuvos aukštųjų mokyklų studentai. Atsakymų į jūsų klausimus padės ieškoti politologai, apžvalgininkai ir politikos formuotojai. Visa tai – kad geriau suprastumėte, kas diktuoja užsienio politikos darbotvarkę. Laida transliuojama sekmadieniais 12.10 val.

Kiti laidos epizodai

Pasaulio 5

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.