Atrask Lietuvą. Molėtų krašte gyvena debesų gaudytojai ir dinozaurų dantų ieškantys geologai

Atrask Lietuvą

2021.06.05 15:05

Atrask Lietuvą. Molėtų krašte gyvena debesų gaudytojai ir dinozaurų dantų ieškantys geologai

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Molėtų rajone gyvena išradingi žmonės. Pavyzdžiui, Inketrių kaimo sodyboje įsikūrę Jonas ir Julija Mikloviai džiugina skrydžiu ir sklandymu parasparniais bei jodinėjimu žirgais, žygiais ir nestandartinėmis pramogomis. Padirbėti sodyboje kviečia savanorius.

Žibėčių kaimo bendruomenė stebina ne tik gyvenimo būdų, tradiciniais renginiais, bet ir asamblėjomis, seminarais, paskaitomis. Dr. Jonas Satkūnas sodyboje įkūrė net du muziejus, kuriuose eksponuoja archeologinius radinius ne tik iš apylinkių, bet ir tolimųjų kraštų. Geologui saugoti senus daiktus bei radinius patiki tiek vietiniai, tiek archeologai-mėgėjai. Jonas Satkūnas su žmona Indre Satkūniene parašė knygą apie Žibėčių kaimą bei jo apylinkes. Tačiau jos išleisti neskuba, nes randasi vis naujų istorijos ar gamtos faktų.

Verslininkas Romualdas Spulis Druskininkuose įkūrė Šakočių muziejų, o Molėtų rajone, Mindūnų kaime – Mindūnų kempingą.

Ved. Jolanta Jurkūnienė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Pažinę Europą ir apkeliavę egzotiškus kraštus lietuviai ima atsigręžti į protėvių sukurtas vertybes ir jas naujai atranda. Po Lietuvą keliaukime kartu su laida „Atrask Lietuvą“. Laida transliuojama šeštadieniais 15.05 val.

Kiti laidos epizodai

Atrask Lietuvą

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.