Kultūros savaitė. Literatūra vaikams, paroda šauniajam Šveikui Kaune, 14-oji Baltijos trienalė

Kultūros savaitė

2021.06.05 09:05

Kultūros savaitė. Literatūra vaikams, paroda šauniajam Šveikui Kaune, 14-oji Baltijos trienalė

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

14-oji Baltijos trienalė „Nesibaigiančios kovos“ dėmesį telkia ties Centrine bei Rytų Europa ir pristato įvairias šio regiono meno praktikas. Čia dažnai susiduria itin skirtingi požiūriai į ideologines, ekologines ir ekonomines problemas.

Jaroslavo Hašeko „Šauniojo kareivio Šveiko nuotykiai“ laikomi viena pirmųjų antikarinių knygų pasaulinėje literatūroje. Kaune parodą apie Šveiką surengė jo tėvynainis Jindřich Čeladín, kuratorių kalbina Kotryna Lingienė.

Ar periodiniai literatūros žurnalai ir jų autorių ratas gali kokybiškai prisidėti prie visuomenėje vykstančių diskusijų? Apie lėtąjį skaitymą nesibaigiančios informacijos laikais kalbasi Vokietijos literatūros žurnalo „Sinn und form“ redaktorius Matthias Weichelt ir poetas, žurnalų „Vilnius review“ ir „No more amber“ redaktorius Marius Burokas. Tinklalaidės „Culture nerve“ pokalbio ištrauka.

Literatūrologas Mindaugas Kvietkauskas komentare prisimena 100-metį švenčiantį poetą Vytautą Mačernį.

Pasaulyje: paroda Paryžiuje apie Amazonės miškų išsaugojimą, patyriminis centras „Superblue“ Majamyje ir 100-metį švenčiantis Mocarto festivalis Viurcburge.

Prieš Tarptautinės vaikų gynimo dienos minėjimą, apdovanotos geriausios 2020 m. knygos vaikams ir paaugliams. Kodėl vaikų literatūra vis dar laikoma žaidimų aikštele, nors knygų autoriai vaikams siūlo svarstyti filosofinius, istorinės atminties klausimus? Pokalbis su literatūros pažinimo programos „Vaikų žemė“ vadovu Justinu Vancevičiumi ir knygų vaikams autore, iliustratore Kotryna Zyle.

Ved. Juta Liutkevičiūtė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
logo

Laida apie kultūros gyvenimo aktualijas, problemas, naujus reiškinius ir kuriančius žmones. Laida transliuojama šeštadieniais 09.05 val.

Kiti laidos epizodai

Kultūros savaitė

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.