Pakeliui su klasika. Paveikslus tiriantis Rapolas Vedrickas – apie tai, kas slepiasi po storu dažų sluoksniu

Pakeliui su klasika

2021.06.04 16:05

Pakeliui su klasika. Paveikslus tiriantis Rapolas Vedrickas – apie tai, kas slepiasi po storu dažų sluoksniu

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Lietuvių šiuolaikinės muzikos atlikėjai ir kūrėjai šį vakarą pasirodo „KLANG“ festivalyje Kopenhagoje. Lietuvos ansamblių tinklo „LENsemble Vilnius“ programoje ir Vykinto Baltako kūrinys dviem klaviatūrom ir kompiuterinei programai. Groja pianistės Indrė Baikštytė ir Jonė Punytė bei pats kompozitorius.

Trys „Keistuolių teatro“ aktoriai taps „Simfoniniais keistuoliais“ – toks koncertas šeštadienį vyks Vilniaus kongresų rūmuose. Žymiausias dainas iš teatro spektaklių aktoriai atliks kartu su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru. Apie programą, koncerto ir karantino iššūkius – viena iš teatro įkūrėjų, aktorė Ilona Balsytė.

Su rubrika „Garso kodas“ kompozitoriai, laidos „Modus“ autoriai Mindaugas Urbaitis ir Šarūnas Nakas apie amerikiečių kompozitoriaus Paulo Lanskio bandymus priversti kompiuterius dainuoti.

Kokias paslaptis slepia storas dažų sluoksnis? Apie tai rubrikoje „Be kaukių“ pasakoja paveikslų tyrėjas, restauravimo technologijų specialistas Rapolas Vedrickas. Tyręs ir Aušros Vartų Švč. Mergelės Marijos, ir Leonardo da Vinci „Mona Lizos“ paveikslus, jis įkūrė mobilią meno kūrinių tyrimų laboratoriją.

Ved. Gabija Narušytė ir Giedrė Trapikaitė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Pagrindinis laidos dėmesys skiriamas muzikai, skirtingų sričių asmenybės pasakoja apie savo aistrą muzikai per įvairius aspektus: kiną, poeziją, literatūrą, dailę, sportą, laisvalaikio užsiėmimus. Kiekviena laida sudaryta iš dviejų dalių: pokalbio ir specialios rubrikos. „Pakeliui su vasara“ keliauja ne tik po Vilnių, Kauną, bet ir į kitur vykstančius renginius. Laida transliuojama kiekvieną darbo dieną nuo 16.05 val.

Kiti laidos epizodai

Pakeliui su klasika

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.