Ryto allegro. Kaip skambės 25-asis Vilniaus festivalis?

Ryto allegro

2021.06.04 07:05

Ryto allegro. Kaip skambės 25-asis Vilniaus festivalis?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Naujausia „7 meno dienos“ numerio apžvalga.

Šį savaitgalį drauge švęsime lietuvių poeto Vytauto Mačernio 100-tąsias gimimo metines. Plačiau pasakoja kolega Tomas Mizgirdas.

Knygų apžvalgininkės ir rašytojos Eglės Baliutavičiūtės akiratyje šį kartą atsidūrė britų rašytojo Gideono Defoe pažintinė ir pramoginė knyga „Išnykusių šalių žemėlapis“, pasakojanti apie keistas, įdomias, girdėtas ir negirdėtas išnykusias valstybes, ir norvegų rašytojos Majos Lundės pasaka „Lilė ir Saulės sergėtoja“.

Panevėžyje kino centras „Garsas“ vėl kvies žiūrovus praleisti penktadienio vakarus su geru, kokybišku, nemokamu kinu. Šiais metais „Kinas po atviru dangumi 2021“ sugrįžta į atsinaujinusią Panevėžio Laisvės aikštę, pristatydamas 13-lika išskirtinių kino seansų. Apie tai pokalbis su kino centro „Garsas“ kino programų koordinatore Kornelija Norkevičiūte.

Pasaulio lietuvius jungianti rubrika „Keturi milijonai“. Pamesta klumpė skamba kaip didelė nelaimė, bet iš tiesų tai beprotiškai smagios Australijos lietuvių grupės pavadinimas. Šiemet dešimtmetį švenčiantis tautinės muzikos kolektyvas ne kartą lankėsi Lietuvoje, bičiuliaujasi su mūsiškėmis kapelomis ir savaip, bet labai nuoširdžiai interpretuoja paveldą. Su „Pamestos klumpės“ įkūrėjais Gabriele Staugaityte ir Stepu Levickiu, gyvenančiais Melburne, susisiekė Kotryna Lingienė.

Birželio 6-ąją Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje prasidės 25-asis Vilniaus festivalis. Jubiliejinio festivalio festivalio rengėjai ir dalyviai šiemet ruošiasi nerti į ketvirtąją dimensiją. Netikėtumų lydimame festivalyje birželio 6-22 dienomis ketinama pristayti nepamirštamas muzikos programas – aštuonis susitikimus su itin ryškiais užsienio ir Lietuvos meninkais. Apie 25-ąjį Vilniaus festivalį kalbėsime su Lietuvos nacionalinės filharmonijos direktore Rūta Prusevičiene bei ką tik iš Niujorko į Lietuvą atskridusia kompozitore Žibuokle Martinaityte.

Ved. Karolina Bieliauskaitė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Muzikinis kultūros žurnalas, kiekvieną darbo dienos rytą supažindina su kultūros įvykiais, kritikų vertinimais, literatūros, kino, muzikos naujienomis, reiškiniais, kurie atsiduria ir už tradicinio kultūros lauko ribų. Laida transliuojama kiekvieną darbo dieną nuo 07.00 val.

Kiti laidos epizodai

Ryto allegro

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.