Pakeliui su klasika. Dmitrijaus Golovanovo džiazo pažinimo procesas

Pakeliui su klasika

2021.06.03 16:05

Pakeliui su klasika. Dmitrijaus Golovanovo džiazo pažinimo procesas

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Audiovizualinis performansas „This Order Goes Wrong“, kuriame kompozitoriaus Dominyko Digimo kūrybą atlieka smuikininkė Lora Kmieliauskaitė, į sales sugrįžtančią publiką pasitinka pasikeitęs. Apie performansą ir jo pokyčius pasakoja Lora Kmieliauskaitė.

Sekmadienį prasidedantis jubiliejinis, 25-asis „Vilniaus festivalis“ kviečia keltis į ketvirtąją dimensiją. Kuo intriguoja šių metų programa? Ar antrą kartą pandemijos sąlygomis organizuoti didžiausią Lietuvoje klasikinės muzikos festivalį bent šiek tiek lengviau? Pokalbis su Lietuvos nacionalinės filharmonijos generaline direktore Rūta Prusevičiene.

Pamesta klumpė skamba kaip didelė nelaimė, bet iš tiesų tai beprotiškai smagios Australijos lietuvių grupės pavadinimas. Šiemet dešimtmetį švenčiantis tautinės muzikos kolektyvas ne kartą lankėsi Lietuvoje, bičiuliaujasi su mūsiškėmis kapelomis ir savaip, bet labai nuoširdžiai interpretuoja paveldą. Su „Pamestos klumpės“ įkūrėjais Gabriele Staugaityte ir Stepu Levickiu, gyvenančiais Melburne, susisiekė Kotryna Lingienė.

Paulinos Nalivaikaitės pasaulio muzikos naujienų apžvalga.

„Turbūt kiekvienam džiazas yra kažkas savo ir unikalaus, bet, manau, visiems be išimties tai yra pažinimo procesas ir proceso pažinimas“, – sako džiazo muzikas, kompozitorius Dmitrijus Golovanovas. Apie įvairius procesus ir gyvenimo spalvas – rubrikoje „Be kaukių“.

Ved. Rasa Murauskaitė ir Gerūta Griniūtė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
logo

Pagrindinis laidos dėmesys skiriamas muzikai, skirtingų sričių asmenybės pasakoja apie savo aistrą muzikai per įvairius aspektus: kiną, poeziją, literatūrą, dailę, sportą, laisvalaikio užsiėmimus. Kiekviena laida sudaryta iš dviejų dalių: pokalbio ir specialios rubrikos. „Pakeliui su vasara“ keliauja ne tik po Vilnių, Kauną, bet ir į kitur vykstančius renginius. Laida transliuojama kiekvieną darbo dieną nuo 16.00 val.

Kiti laidos epizodai

Pakeliui su klasika

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.