LRT Aktualijų studija. Cvirkos paminklas – nukelti ar palikti?

LRT aktualijų studija

2021.06.03 09:05

LRT Aktualijų studija. Cvirkos paminklas – nukelti ar palikti?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Diskusijos dėl Petro Cvirkos paminklo Vilniuje trunka jau ilgiau nei dešimtmetį. Šią savaitę Kultūros ministras Simonas Kairys pranešė pasiūlęs išbraukti paminklą iš Kultūros vertybių registro. Jei tai bus padaryta, sostinės savivaldybė žada paminklą iš miesto centro perkelti į kitą vietą. Dar 2019 m. Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimų centras surinko įrodymų, kad Petras Cvirka aktyviai kolaboravo su sovietų valdžia, tačiau Rašytojų sąjunga ir kiti visuomeninkai iki šiol mano, kad dėl to paminklo nukelti nebūtina.

Būti ar nebūti P.Cvirkos paminklui Vilniuje, ketvirtadienį „LRT Aktualijų studijoje“ diskutuoja Kultūros ministras Simonas Kairys, Vilniaus vicemeras Valdas Benkunskas, buvęs kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas, Kultūros paveldo departamento direktorius Vidmantas Bezaras, Petro Cvirkos anūkas Aidas Pivoriūnas ir tyrėja Daiva Vilkelytė.

Ved. Liepa Želnienė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Analitinė diskusijų laida, kurioje platus ekspertų ratas apžvelga aktualiausią temą ir ieško sprendimų. Dinamiškoje valandinėje laidoje klausytojas gali apie problemą išgirsti plačiai, išnagrinėtą įvairiais pjūviais. Kiekvieną darbo dieną 09.05 val.

Kiti laidos epizodai

LRT aktualijų studija

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.