Ryto allegro. Kultūra ir diplomatija: ar turėsime kultūros atašė Rusijoje?

Ryto allegro

2021.06.03 07:05

Ryto allegro. Kultūra ir diplomatija: ar turėsime kultūros atašė Rusijoje?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Naujausio kultūros savaitraščio „Literatūra ir menas“ numerio apžvalga.

Rumšiškėse lankytojams duris atvers XX a. lietuvių folkloro teatro istoriją pasakojanti paroda. Spektaklio-koncerto „Scenos vaizdeliai“ kūrybinio proceso detalės, sceniniai kostiumai ir kiti teatro atributai lankytojams primins apie Dalios ir Povilo Mataičių įkurtą teatrą. Plačiau apie parodą – jos kuratorė Janina Armonaitė.

Mykolo Drungos užsienio kultūros naujienos.

Šiemet minime dabartinės Vilniaus katedros pastatymo 220 metų sukaktį. Vilniaus arkikatedros bazilika – dosni erdvė skleistis įvairių epochų vargonų muzikos garsams, pabrėžiant Arkikatedros architektūros, čia saugomų meno vertybių ir vargonų muzikos tarpusavio sąveiką ir harmoningą visumą. Vasaros ketvirtadienio vidudieniais į Arkikatedrą grįžta ciklas „Vox organi Cathedralis“ („Katedros vargonų balsas“), kuris šįkart bus skirtas Lietuvos sakralinės architektūros šedevro jubiliejinei sukakčiai. Plačiau apie ciklo koncertus ir čia skambėsiančius kūrinius – Balys Vaitkus, Nacionalinės vargonininkų asociacijos pirmininkas.

Rusijos Federacijai į šalį neįsileidus paskirtojo kultūros atašė Rimanto Vingro, šiuo metu Rusijoje Lietuva neturi nė vieno kultūros atašė. Dėl apribotų galimybių šioje šalyje dirbti paskirtiesiems diplomatams, Kultūros ministerija siūlo kai kurių pareigybių Rusijoje atsisakyti ir steigti kultūros atašė pareigybę Japonijoje. Pokalbis apie šalių bendradarbiavimą, kultūros atašė reikšmę ir vaidmenį dabartinėmis politinėmis aplinkybėmis.

Kaip mes šiandien susitvarkytume su tokiu akiplėšišku nusikaltėliu, kaip amoralus diktatorius karalius Ūbas? Pasakojimas apie režisieriaus Artūro Areimos premjerą pagal britų dramaturgo Simono Stephenso pjesę „Ūbo teismas“, kurios veikėjai iš klasika tapusios Alfred Jarry groteskinės pjesės „Karalius Ūbas“ persikėlė į Tarptautinį Teisingumo Teismą Hagoje.

Iš 2020-ųjų rudens atkeltas tarptautinis šiuolaikinės muzikos festivalis „Iš arti“ pagaliau įvyks. Organizatoriai džiūgauja, kad nuo darganoto rudens pabėgę galėsime birželį klausytis koncertų, kurie suplanuoti Kauno valstybinėje filharmonijoje. Jau šįvakar festivalio atidarymo koncertas. Apie visą mėnesį truksiantį muzikos renginį su naująja festivalio „Iš arti“ meno vadove Vilte Žakevičiūte kalbasi kolegė Rasa Murauskaitė.

Ved. Inesa Rinkevičiūtė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Muzikinis kultūros žurnalas, kiekvieną darbo dienos rytą supažindina su kultūros įvykiais, kritikų vertinimais, literatūros, kino, muzikos naujienomis, reiškiniais, kurie atsiduria ir už tradicinio kultūros lauko ribų. Laida transliuojama kiekvieną darbo dieną nuo 07.00 val.

Kiti laidos epizodai

Ryto allegro

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.