Homo cultus. Istoriko teritorija. Paskutinė Lietuvos vasara

Homo cultus. Istoriko teritorija. Paskutinė Lietuvos vasara

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Laidos dėmesio centre – paskutinėmis valstybės egzistavimo akimirkomis 1940-ųjų birželio pradžioje gyvenusi, kūrusi, svajojusi Lietuvos visuomenė. Paskata šiam pokalbiui tapo ką tik pasirodžiusi dr. Norberto Černiausko knyga „Paskutinė Lietuvos vasara“.

Kaip rašomos tokios knygos, kuriose dėmesingai klausomasi žmonių pasakojimų apie jų būtį ir būvį kasdienybės tėkmėje?

Kokių tyrimų ir kokių vaizdinių mums iki šiol trūksta mąstant apie 1940-uosius metus? Kokie pavojai iškyla istorikams, kurie tyrinėdami žmonių, visuomenių ir valstybių likimus žino kas bus po dienos, mėnesio ar metų ir kuo viskas baigsis? Kodėl tokia visažinystė istorikams neretai sutrukto mąstyti apie dramatišką Lietuvos valstybei ir visuomenei laiką?

Ko mes galėtume išmokti iš paskutinę Lietuvos vasarą patyrusių studentų, profesorių, karininkų, ūkininkų ir miškininkų? Kur būtų galima nuvykti 2021-ųjų vasarą taip simboliškai prisimenant knygoje aprašomų žmonių gyvenimus?

Pokalbis su istoriku, Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto dėstytoju dr. Norbertu Černiausku.

Ved. Aurimas Švedas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

“Istoriko teritorijoje” galima susitikti su išskirtinėmis asmenybėmis, kurios rašo, piešia, groja, filmuoja, kuruoja parodas ir tuo pačiu metu įdomiai mąsto apie XXI amžiaus žmogaus santykį su praeitimi, istorija ir atmintimi. Taigi, “Istoriko teritorija” bus erdve, kurioje kalbėsis ne vien tik mokslininkai, bet patys įvairiausi žmonės, kuriems rūpi esminiai klausimai. Laida transliuojama trečiadieniais 15.05 val.

Kiti laidos epizodai

Homo cultus. Istoriko teritorija

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.